+371 67324146

RVT Ķīmijas tehnoloģijas nodaļas absolventu pieredzes stāsts par Erasmus+ mobilitāti Vācijā

Mobilitātes norises laiks: 24.10.2021 – 24.11.2021

Uzņemošā organizācija: Sächsische Bildungsgesellschaft für Umweltschutz und Chemieberufe Dresden mbH Vācijā, Drēzdenē

Mobilitātes dalībnieki, izglītības programmas “Materiālu ķīmijas tehniķis” nesenie absolventi:

Beāte Buzune

Melita Hivriča

Kārlis Roberts Gasūns

Emīls Lazda

Matīss Ķevers

Pirmajā mobilitātes nedēļā mūs mācīja kā pareizi veikt šķidruma hromatogrāfiju. Izmantojot šo metodi, jāatceras kā pareizi izmantot silikagela plāksnītes, kā arī obligāti jāatceras, kur mēs ielejām paraugu. Mūsu uzdevums bija noteikt kā mainās piliena atrāšanas vieta uz silikagela plāksnītes. Pēc virziena noskaidrošanas vajadzēja uzzināt, kādas vielas ietilpst analizējamā paraugā. Pirmās nedēļas laikā mēs iepazinājāmies arī ar gāzes hromatogrāfijas metodi, izmantojot gāzes hromatogrāfijas aparātu – hromotogrāfu. Pirmais darba uzdevums bija saprast, kādas vielas ir analizējamā paraugā. Otrais uzdevums jau prasīja atrast vielas koncentrāciju analizējamā šķīdumā.

Otrās nedēļas devīzē bija “baktērijas”. Pa šo nedēļu mēs uzzinājām daudz ko jauno mikrobioloģijas virzienā. Laboratorijas bija pārsteidzoši sterilas, jo mācekļi darbojās ar baktērijām un dažāda tipa vīrusiem. Mūs iemācīja, kā pareizi tīrīt savu darba vietu laboratorijā, lai tā būtu sterila, kā arī bija veikta obligātā instruktāža par rokas mazgāšanu. Pēc instruktāžas mums iedeva darba uzdevumus par baktērijas “māju” sagatavošanu, pēc tam mēs varējām izaudzēt savas baktērijas, kuras esam noķēruši gaisā.

Trešās nedēļas uzdevums bija iepazināties ar spektrofotometrijas metodi. Viens no uzdevumiem bija kalibrēšanas līknes veidošana. Kā arī mēs pielietojam spekrtofotometru, lai noteiktu šķīduma koncentrāciju. Strādājot laboratorijā mēs sadraudzējamies ar studentiem no Čehijas, kuri arī bija Erasmus+ projekta dalībnieki.

Ceturtā nedēļā mēs apguvām dažādas teorētiskas lietas un laboratorijas darbus.

Erasmus+ mobilitāte ir milzīgs ieguldījums mūsu praktiskajās un teorētiskajās zināšanās. Gandrīz piecas nedēļas mēs cītīgi mācījāmies liela vācu kompānijā SBG, kā arī esam apmeklējuši vienu no visskaistākajām Vācijas plisētām – Drēzdeni. Mēs esam satikuši daudz brīnišķīgu cilvēku, kuri strādā ķīmijas jomā.

Mobilitātes programma norisinājās no 24. oktobra līdz 24. novembrim. Katru nedēļu mūs sagaidīja jaunie laboratorijas darbi, kā arī lekcijas ar papildus teoriju. Tomēr visu brīvo laiku mēs pavadījām, staigājot pa Drēzdeni, ka arī aizbraucām apskatīt Vācijas kalnus.

Dalīties

Jaunākās publikācijas

Noark Electric mācību stends

3. jūlijā Rīgas Valsts tehnikuma Enerģētikas nodaļas mācību klasē tika uzstādīts globālā elektroiekārtu ražošanas uzņēmuma Noark Elektric dāvinātais mācību stends. Stendā ir uzstādīta jaunākā uzņēmuma

Traktordiena 2024

Rīgas Valsts tehnikums aicina apmeklēt pasākumu “Traktordiena 2024”, kas norisināsies 29. jūnijā Tērvetē! Šogad pasākumā pirmo reizi piedalīsies arī Rīgas Valsts tehnikuma Auto nodaļas pārstāvji