+371 67324146

Mācību ekskursija Drukas un mediju tehnoloģiju nodaļas audzēkņiem un pedagogiem

2022. gada 21.septembrī Drukas un mediju tehnoloģiju nodaļas PIT2 un PRT2 grupu audzēkņi un pedagogi Kristīne Kalniņa un Renāte Čakāne, kā arī nodaļas izglītības metodiķis Normunds Tiltiņš mācību ekskursijā apmeklēja iepakojuma ražosanas kompāniju Polipaks. Uzņēmuma Drukas un laminācijas departamenta vadītājs Vasīlijs Tkačuks iepazīstināja audzēkņus un pedagogus ar uzņēmumu, ražošanas procesiem un izmantotajām iekārtām. Bija iespēja klātienē vērot kā no granulām top polietilēna plēves, kas tālāk tiek apdrukātas, laminācijas procesā iegūst papildus īpašības. Pēcapstrādes procesos no šīm plēvēm tiek ražots iepakojums pārtikas un nepārtikas produktiem. Interesanti bija iepazīties ar iespiedformu izgatavošanas un montāžas procesiem.

Pēc iepazīšanās ar uzņēmuma ražošanas procesiem notika audzēkņu diskusija ar Drukas un laminācijas departamenta vadītāju Vasīliju Tkačuku un Personāla vadītāju Jekaterinu Danenbergu. Diskusijas laikā uzņēmuma pārstāvji atbildēja uz audzēkņu jautājumiem par uzņēmumu, nodarbinātības iespējām, dažādiem ar izmantoto tehnoloģiju saistītiem aspektiem.

Kompānija Polipaks ir uzņēmums, kas ir orientēts uz klientu un nepārtrauktu attīstību. Sākot savu darbību 1996. gadā ar polietilēna plēvju ekstrudēšanu, uzņēmums ir progresējis un kļuvis par lielāko elastīgo plēvju ražotāju Latvijā. 2015. gadā Rīgas reģiona Mārupes novadā tika uzbūvēts jauns ražošanas un loģistikas centrs ar kopējo platību 35 000 kv.m. Kopējās investīcijas 30 milj.eiro vērtībā jaunajā objektā un papildu ražošanas iekārtās ir ļāvušas dubultot uzņēmuma ražošanas jaudu un paaugstināt kvalitātes standartus visaugstākajā līmenī. Pašlaik uzņēmums sertificēts saskaņā ar ISO 9000 un BRC iepakojuma standartiem, kas garantē atbilstību visiem higiēnas un drošības noteikumiem un ļauj sadarboties ar visprasīgākajiem Eiropas pārtikas un nepārtikas preču ražotājiem. 2016. gada aprīlī Polipaks rūpnīca tika sertificēta saskaņā ar BRC (British Retail Consortium) Globālo Iesaiņojuma un iesaiņojuma materiālu standartu (2015), saņemot augstāko kategoriju — AA.

Polipaks mērķis ir nodrošināt klientam pilnu iepakojuma risinājuma piedāvājumu. Kā pilna cikla ražotājs, uzņēmums iepērk izejmateriālu granulās un pārdod gatavus maisiņus un iepakojumu ruļļos. Uzņēmuma speciālisti novērtēs katru pieprasījumu un piedāvās labāko iespējamo risinājumu, apvienojot klienta vēlmes un uzņēmuma tehnoloģiskās prasmes un iespējas. Galvenais veiksmes faktors uzņēmuma biznesā ir cilvēki, nodarbinot starptautisku komandu, kurā darbojas aktīvi un motivēti profesionāļi no Latvijas un citām valstīm. Virzoties uz vadošo pozīciju iepakojuma ražošanas nozarē, uzņēmums nepārtraukti piesaista jaunus talantīgus darbiniekus, kas palīdz būt vēl inovatīvākiem un efektīvākiem. Šo speciālistu vidū ir arī Rīgas Valsts tehnikuma absolventi.

Pirmsdrukas nodaļa specializējas dizaina maketu adaptācijā un krāsu dalīšanā fleksodrukai. Pateicoties augsti kvalificētu dizaineru-maketētāju komandai un modernām tehnoloģijām, uz vietas tiek veikta dizainu pārbaude, to pielāgošana flekso drukas īpatnībām, kā arī sagatavoti paraugnovilkumi. Augstas kvalitātes drukas formu izgatavošanai izmanto jaunākās Esko HD flekso iekārtas un programmatūru. Drukas formas tiek izgatavotas, izmantojot modernākās ultravioletās eksponēšanas iekārtas un īpašu izmazgāšanas aprīkojumu. Modernās ko-ekstrūzijas ražošanas līnijas un vairāk

nekā 20 gadu pieredze plēvju ekstrūzijā ļauj uzņēmumam ražot līdz pat 9 slāņu plēves, ieskaitot barjerplēvju kombinācijas, kas satur PE, PA un EVOH. Iespējama ir plēvju marķēšana vai numurēšana materiāla izgatavošanas laikā, izmantojot Inkjet drukas tehnoloģiju. Regranulācijas iekārtas ļauj pārstrādāt visus ražošanas atkritumus, kuru pamatā ir polietilēns vai polipropilēns.

Plašas ir 10-krāsu fleksodrukas iespējas ar visaugstākajiem kvalitātes standartiem, izmantojot 100% kvalitātes kontroles kameras, automātisku krāsas viskozitātes mērīšanu un automātiskas krāsu jaukšanas stacijas. Maksimālais drukas solis ir 1250 mm. Drukas platums līdz 1250 mm. Var panākt arī papildus efektus, ieskaitot matētas un glancētas lakas, pretslīdes efektu, lakas ar taktilo papīra efektu un citus.

Dalīties

Jaunākās publikācijas

Latvijas Meža dienas 2024

Ideja brīvdienām! Piektdien un sestdien kopā ar ģimeni un draugiem dodies uz meža festivālu Latvijas Meža dienas 2023. Piedalies izzinošās un izklaidējošās aktivitātēs – būs