+371 67324146

LEPOJAMIES! PIKC “Rīgas Valsts tehnikums” ir ieguvis Eiropas inovāciju balvu!

PIKC “Rīgas Valsts tehnikums” šā gada pavasarī tika izvirzīts profesionālās izglītības “VET Excellence Awards 2022” Eiropas inovāciju balvai kategorijā “VET Innovators – The Enterpreneurial School”. PIKC “Rīgas Valsts tehnikums” izvirzīšana profesionālās izglītības “VET Excellence Awards 2022” Eiropas inovāciju balvai jau ir starptautiska atzinība ne tikai Rīgas Valsts tehnikumam kā inovācijas un uzņēmējdarbību atbalstošai izglītības iestādei, bet arī augsts novērtējums Latvijas profesionālās izglītības attīstībai un atjaunotnei.

TES (The Enterpreneurial School) balva ir ikgadēja atzinība, ko vada Junior Achievement (JA) Europe un kuras mērķis ir nodrošināt atbalstošu un motivējošu sistēmu, lai palīdzētu skolām, direktoriem un skolotājiem Eiropā viņu uzņēmējdarbības prasmju apguves iniciatīvās. Kategorija JA Europe TES Awards mudina profesionālās un vispārizglītojošās, kā arī akadēmiskās izglītības iestādes lielāku uzsvaru likt uz uzņēmējdarbības prasmju mācīšanu, lai labāk sagatavotu jauniešus nākotnes izaicinājumiem.

Vispirms Rīgas Valsts tehnikums tika izvirzīts kopā ar 34 izglītības iestādēm no visas Eiropas, kas atlasītas The Entrepreneurial School (TES) Awards 2022 balvai, atzinībai par šo izglītības iestāžu redzējumu un izcilību uzņēmējdarbības izglītības programmu īstenošanā. Divas no nominētajām profesionālās izglītības iestādēm (to vidū Rīgas Valsts tehnikums) 2022. gada Eiropas Profesionālo prasmju nedēļas laikā sacentās arī par Eiropas Komisijas balvu izcilībai profesionālajā izglītībā, kas ir ikgadējs pasākums, kurā vietējās, reģionālās un nacionālās organizācijas demonstrē profesionālās izglītības un mācību (PIM) labākos rezultātus.

Pateicoties balsojuma rezultātiem, PIKC “Rīgas Valsts tehnikums” ir ieguvis profesionālās izglītības Eiropas inovāciju balvu! Lepojamies un esam ļoti gandarīti par šo panākumu. Tas ir ļoti augsts novērtējums mūsu kopējam darbam un mūsu redzējumam ne tikai uzņēmējdarbības prasmju attīstīšanā, bet arī izvirzīto mērķu apzināšanā klimatneitralitātes aktualitātēs. Saite klipam, kas prezentēja Rīgas Valsts tehnikumu Eiropas inovāciju balvas nominācijā: https://failiem.lv/f/htekjn4f5

JA Europe ir lielākā organizācija Eiropā, kuras mērķis ir sagatavot jauniešus nodarbinātībai un uzņēmējdarbībai. JA Europe ir JA Worldwide® biedrs, kas jau 100 gadus garumā ir nodrošinājis praktiskas pieredzes apguvi uzņēmējdarbības, darba gatavības un finanšu pratības jomā. JA rada iespējas nodarbinātībai, darba vietu radīšanai un finansiāliem panākumiem.

Dalīties

Jaunākās publikācijas

PROJEKTS MŪSU NĀKOTNEI 

No 20. septembra līdz 22. septembrim notika Erasmus+ KA2 projekta „Ecofriendly worker 1.0”, Nr. 2021-1-PL01-KA210-VET-000032894 sanāksme, kurā tika izskatīts izstrādātais ziņojums un tajā ietvertie “Zaļās”

Prakses iespējas a/s ”Sadales tīkls” 

6. septembrī TIC viesojās AS “Sadales tīkls” personāla vadītāja Linda Bernharde un tehnikuma absolvents, elektroietaišu ekspluatācijas inženieris Guntis Puriņš. Viņi pastāstīja par prakses iespējām uzņēmumā

Mācību ekskursija uzņēmumā SIA „DSV Transport” 

2023.gada 20.septembrī  Rīgas Valsts tehnikuma Komercdarbības nodaļas izglītības programmas “Loģistika” GL2 grupas izglītojamie, kopā ar profesionālo priekšmetu skolotāju Andreju Andmani un grupas audzinātāju Ilzi Rudaku, devās