+371 67324146

Pieredze profesionālās meistarības konkursā EuroSkills 2021 karjeras izaugsmei

Latvijā jau devīto gadu notika Karjeras nedēļa ar saukli “IKT tavai karjerai”, kuras laikā īpaši tika veltīta uzmanība informācijas un komunikācijas tehnoloģiju (IKT) nozarei.  Rīgas Valsts tehnikuma audzēkņiem Karjeras nedēļas ietvaros tika organizētas tikšanās ar absolventiem, kuri septembra beigās demonstrēja savas prasmes starptautiskajā jauno profesionāļu meistarības konkursā “EuroSkills 2021”, kas šogad notika Austrijā, Grācā. Absolventi dalījās ar iegūto pieredzi un motivēja audzēkņus dalībai šādos konkursos.

Edgars Ancītis, Drukas un mediju tehnoloģiju nodaļas absolvents: “EuroSkills 2021” bija īpaša iespēja man pārbaudīt un pierādīt savas zināšanas profesijā, kā arī pieredzēt ko jaunu. Tas nav tikai papīrs, ko varu pielikt pie CV, bet patiešām vērtīga pieredze, kas man dod iespēju saprast savas vājās puses, ko varu pamainīt un kā es sevas prasmes varu uzlabot. Esmu arī gandarīts par mūsu komandu, kas izveidojās draudzīga, atbalstoša un spēja padarīt katru dienu daudz jautrāku, kas konkursa gaitu padarīja daudz patīkamāku.”

Linards Andersons, Komercdarbības nodaļas absolvents: “Piedalīšanās “EuroSkills 2021” konkursā pavēra vēl citādāku skatu uz pārdošanas mākslu. Ja man jautātu: “Ko es uzzināju jaunu un ko es ieguvu, piedaloties konkursā ?”, tad es varētu par to runāt ļoti ilgi. Noteikti tā bija iespēja iepazīt un pilnveidot sevi un saprast, ko es protu un varu. Pārdošana jeb “mazumtirdzniecība” ir tā profesija, kur sēžot skolas solā un mācoties ar teoriju vien nepietiks. Lai veiksmīgi pārdotu, šīs iemaņas ir tikai un vienīgi jāattīsta praktiski. Šis konkurss bija superīgs izaicinājums, lai pārbaudītu savas spējas, un, būdams tikai 20 gadus jauns, tas man bija kā vērtīgs ieguvums, lai pilnveidotu savu karjeru.

Liels paldies Rīgas Valsts tehnikumam par doto iespēju piedalīties starptautiskā konkursā, jo īpaši Komercdarbības nodaļai par dotajām zināšanām un motivāciju visa konkursa laikā!”

Lai gūtu priekšstatu par Eiropas līmeņa profesionālo konkursu organizāciju un norisi, kā arī vērotu četru tehnikuma jauniešu darbu jauno profesionāļu meistarības konkursā “EuroSkills 2021”, arī vairāki tehnikuma pedagogi tika norīkoti komandējumā. Šāda veida braucieni iedvesmo ne tikai jauniešus karjeras izaugsmei, bet arī pedagogus.

Rikarda Damroze-Sprunce, Auto nodaļas izglītības metodiķa p.i.: “Brauciens uz “EuroSkills 2021” konkursu bija lieliska iespēja sajust, izpētīt un izzināt starptautisko konkursu norisi. Klātienē apskatīt autotransporta nozares disciplīnas un to uzdevumus, vērot konkursantu darbu, kā arī apmainīties ar pieredzi ar nozares kolēģiem, kas satikti un iepazīti Grācā. Iegūtā pieredze noteikti noderēs turpmāk, sagatavojot Auto nodaļas audzēkņus nozares profesionālajiem konkursiem.”

Solveiga Keistere, karjeras konsultante: “Komandējuma laikā iegūto pieredzi uzskatu par vērtīgu manā ikdienas karjeras atbalsta darbā, jo konkursā bija iespēja smelties idejas profesionālās izglītības pievilcības un prasmju izcilības veicināšanai.

Aicinu ikvienu audzēkni izmēģināt savas spējas un nebaidīties pieteikties dalībai šādos konkursos, jo ikviena aktivitāte, kurā ir iespēja gūt pieredzi un attīstīt karjeras vadības prasmes ārpus mācībām, palīdz turpmākajā darba dzīvē.”

Dalīties

Jaunākās publikācijas

Latvijas Meža dienas 2024

Ideja brīvdienām! Piektdien un sestdien kopā ar ģimeni un draugiem dodies uz meža festivālu Latvijas Meža dienas 2023. Piedalies izzinošās un izklaidējošās aktivitātēs – būs