PIKC Rigas Valsts tehnikums

Rīgas Valsts tehnikums

Profesionālās izglītības kompetences centrs

eskills1

Februāra pašās beigās, 27. un 28. datumā Liepājas Valsts tehnikumā Ventspils ielā 51, Liepājā, norisinājās Ceturtais starptautiskais profesionālo izglītības iestāžu audzēkņu profesionālās meistarības konkurss „Kurzemes elektromontāža 2020”. Kopumā konkursā piedalījās 14 dalībnieki, - 8 no Latvijas profesionālajām skolām un 6 dalībnieki no Lietuvas, Igaunijas, Somijas un Slovākijas skolām. Mūsu tehnikumu pārstāvēja E4-2 grupas audzēknis Vadims Konošonoks, kurš konkursā ieguva atzinības rakstu, paliekot uzreiz aiz goda pjedestāla. Šis konkurss Vadimam bija lielisks treniņš nākošajam lielajam elektromontāžas konkursam "SkillsLatvia 2020", kurā viņš piedalīsies jau aprīlī.

Liepājā, paralēli elektromontāžas konkursam, notika arī Eiropas mēroga jauno profesionāļu konkursa ''Euroskills2020'' gatavošanās treniņu pasākums, kurā piedalījās PIKC RVT absolvents Matīss Gailis. Matīss uzlaboja savas teorētiskās zināšanas un praktiskās iemaņas darbā ar gudro māju KNX sistēmām. Audzēkņus uz Liepāju sagatavoja un pavadīja pasniedzējs Sandis Breiers. Vēlam audzēkņiem lielus panākumus turpmākajos konkursos!

eskills2

Rīgas Valsts tehnikuma 3. kursa elektrotehniķu specialitātes audzēkņiem 20. novembrī bija iespēja piedalīties elektrisko instalāciju konkursā. Konkursa mērķis bija noskaidrot labākos audzēkņus, kas pavasarī varēs piedalīties SkillsLatvia 2020 un citos Latvijas mēroga elektromontāžas konkursos.

Kopumā piedalījās 8 audzēkņi, kuri uz ātrumu, precizitāti un kvalitāti montēja elektrodzinēja spēka ķēdi zvaigznes/trijstūra slēgumam. Vislabākie rezultāti bija Kristapam Aleksandrovam (E3-1) un

2019. gada 23. oktobrī PIKC ’’Rīgas Valsts tehnikums” Enerģētikas nodaļas grupu E3-1 un E3-2 audzēkņiem notika mācību ekskursija uz TEC-2. Gids Jānis Mertens pastāstīja par Rīgas TEC–2 vēsturi. Rīgas TEC–2 ir lielākā Latvijas siltumelektrostacija. Savu darbību tā sāka 1973. gadā.  2006.–2013. gadā veikta divu energobloku rekonstrukcija. Šobrīd Rīgas TEC–2 ir modernākā un efektīvākā kombinētā cikla termoelektrostacija Baltijā.

Stacijā tiek ekspluatēti divi kombinētā cikla gāzes turbīnas bloki un pieci ūdenssildāmie katli. Jaunieši uzzināja detalizētāku informāciju par elektrostacijas darbības režīmiem, siltumenerģijas un elektroenerģijas ražošanas tehnoloģiskajiem procesiem, energoiekārtu darbu, to vadīšanu. Ekskursijas laikā  bija aplūkojams Rīgas TEC–2 makets, kas parādīja, cik lielu teritoriju aizņem Rīgas TEC–2, cik tajā ir dažādas sarežģītas elektrostacijas un darba nodrošināšanai nepieciešamās iekārtas. Audzēkņi apskatīja vadības un energoiekārtu telpas, iepazīstot darbības principus un īpatnības un apzinot to nozīmi Latvijas energosistēmā.
Paldies Jānim Mertenam par intresanto mācību ekskursijas vadīšanu un skolotājām Revekkai Heimanei un Madarai Pētersonei!

Elektrisko instalāciju specialitātē  konkursā Kandavas Lauksaimniecības tehnikumā 25. oktobrī  PIKC RVT pārstāvēja E3 grupas audzēkņi Maksims Bobiļevs un Guntis Puriņš. Šajā konkursā,  audzēkņiem strādājot komandā, bija jāsamontē kabeļu spēka sadale, pieslēgums gaisvadu līnijai un jāveic kabeļu rakšanas darbi. Uzdevumi bija ļoti sarežģīti un darbietilpīgi, bet audzēkņi ar tiem

2017. gada 10. un 11. aprīlī PIKC RVT E4 elektrotehniķu grupas audzēkņi kopā ar pasniedzēju Sandi Breieru apmeklēja atvērto durvju dienas uzņēmumā A/S "Augstsprieguma tīkls". Pasākums tika organizēts sadarbībā ar interneta portālu prakse.lv. Audzēkņi iepazinās ar Latvijas elektrotīkla uzbūvi,  elektroenerģijas bilances nodrošināšanu, energosistēmas dispečeru darbu (bija ekskursija uz Latvijas pārvades sistēmas dispečeru centru) un

2016. gada 30. novembrī un 1. decembrī Liepājas Valsts tehnikumā, Liepājā,  sadarbībā ar Valsts izglītības satura centru un  sociālajiem un sadarbības partneriem,​ norisinājās starptautiskais profesionālās izglītības iestāžu audzēkņu profesionālās meistarības elektroinstalācijas konkurss​  Kurzemes elektromontāža 2016. Konkursā Rīgas Valsts tehnikumu pārstāvēja elektrotehniķu specialitātes E3 grupas audzēkņi Aleksejs Tarasovs un Vitālijs Voiskovičs. Neskatoties uz lielo konkurenci un sarežģītajiem uzdevumiem, mūsu audzēkņi izcīnīja 3. vietu starp astoņām Latvijas skolām un dalībniekiem no Lietuvas, Čehijas un Somijas profesionālajām izglītības iestādēm (kopā piedalījās 14 komandas), iegūstot gan atzinības rakstus, gan arī vērtīgas balvas. Audzēkņus konkursam sagatavoja un konkursa laikā pavadīja pasniedzējs Sandis Breiers. Paldies abiem audzēkņiem par ieguldītajām pūlēm! 

tn 20161130 132711

bildee

Latvijas Reitingi