+371 67324146

Nordplus projekta seminārs Lietuvā

Rīgas Valsts tehnikuma pārstāvji no šā gada 16.–19. janvārim piedalījās Nordplus Jauniešu izglītības programmas projekta „Zaļas darba vietas organizācija profesionālā skolā” (Organization of green workplace at vocational school), Nr. NPJR-2021/10065 ceturtajā starptautiskajā pieredzes apmaiņas seminārā Lietuvā, Kauņā. 

Rīgas Valsts tehnikumu seminārā pārstāvēja Projektu nodaļas vadītāja Sandra Bidzāne, Projektu nodaļas galvenā speciāliste Arita Ošiņa, audzēkņu pašpārvaldes vadītāja Ilona Šnikvalde, karjeras konsultante Solveiga Keistere un GK2-2 grupas audzēkne Anna Marija Trankale un G2 grupas audzēkne Sintija Grīnvalde. Semināru organizēja Kauņas Tehnoloģiju izglītības centrs, un tajā piedalījās arī skolotāji un audzēkņi no Lietuvas, Igaunijas, Somijas un Norvēģijas profesionālajām skolām. Semināra galvenā tēma bija “Atkritumu šķirošana un pārstrāde”, par ko projektā iesaistītie audzēkņi bija sagatavojuši mājasdarbu – prezentāciju un/vai video, ko rādīja semināra laikā. Skolotāji stāstīja par izmaiņām, kas skārušas viņu skolas zaļās darba vietas organizācijā kopš projekta uzsākšanas 2021. gada rudenī. 

Seminārā projekta dalībnieki plašāk iepazinās ar projekta partnerskolu – Kauņas Tehnoloģiju izglītības centru, dodoties ekskursijā pa skolas nodaļām un mācību telpām. Jaunieši prezentēja savu profesionālās izglītības iestādi un iepazīstināja ar sevi. Audzēkņus jau semināra sākumā sadalīja trīs starptautiskās grupās, kurās viņi radīja ideju, kā motivēt cilvēkus šķirot atkritumus. Semināra noslēgumā grupas prezentēja idejas projekta dalībniekiem. Semināra ietvaros notika ekskursijas uz diviem atkritumu šķirošanas un pārstrādes uzņēmumiem, kā arī uz ražošanas uzņēmumu “Novameta”. 

Seminārs noslēdzās ar izvērtēšanas anketu aizpildīšanu, projekta dalībnieku atgriezenisko saiti par notikušo semināru un sertifikātu saņemšanu. 

Nākamais starptautiskais seminārs notiks 2023. gada 17.-21. aprīlī Norvēģijā. 

Dalīties

Jaunākās publikācijas