+371 67324146

KARJERAS NEDĒĻA AUTO NODAĻĀ

No 21.novembra līdz 25. novembrim Auto nodaļā, sadarbībā ar nozares darba devējiem, tika organizēti karjeras pasākumi visu kursu studentiem, lai iepazīstinātu tehnikuma audzēkņus ar profesijas daudzšķautņainību dažādos uzņēmumos. 

Karjeras nedēļas ietvaros audzēkņiem notika vairākas tikšanās ar tehnikuma absolventiem. VA1 grupa tikās ar absolventi Annu Erlihu, kura automehāniķa profesijas pamatus apguva 1,5 gada laikā. Anna stāstīja par to, kā bija pārvarēt sabiedrībā esošos stereotipus par sievieti-automehāniķi un kā savienot algotu darbu ar sava auto servisa vadīšanu. 

ATK1, AV2, AV1, A1-1 grupas tikās ar 2011.gada absolventi Antu Baidekalni, kura ar gandarījumu atceras mācību gadus RVT un nemaz nenožēlo profesijas izvēli. Tehnikuma laikā Anta bija arī aktīva audzēkņu pašpārvaldes dalībniece un mērķtiecīgi veidoja karjeru no pašiem pamatiem – prakses. Šobrīd Anta ir veiksmīga ne tikai profesionālajā jomā, bet arī privātajā dzīve. 

A3-1 un A3-2 grupas tikās ar Aleksandru Anaško, kura dzīve jau no bērnības bijusi saistīta ar kartingiem. Mācoties tehnikumā Aleksandrs bija LMT Autosporta akadēmijas “Skolu kartingu kausa” pilots. Šobrīd viņš turpina darboties kartingu jomā citā kvalitātē,  šajā sportā trenējot jauno paaudzi. Aleksandrs ar prieku dalījās atmiņās, par tehnikumā pavadīto laiku, iegūtajām zināšanām, kuras bijušas par pamatu viņa karjeras veiksmes stāstā. 

Topošajiem auto virsbūves  speciālistiem – AV1, AV2, ATK1, ATK2 un ATK3 grupām, karjeras nedēļas ietvaros tika organizēta ekskursija uz SIA RADEX-EUROPE, kas ir lielākais ražotājs/izplatītājs virsbūves remonta materiāliem Latvijā. Audzēkņiem, kopā ar pavadošajiem skolotajiem – Andreju Stūri un Andri Lagzdiņu, bija iespēja piedalīties teorētiskajā lekcijā un pēc tam darboties apmācību centra meistarklasē, kuru vadīja tehnologs Ilmārs Šeflers. Šādas meistarklases nozarē paver iespējas audzēkņiem iepazīties ar dažādām remonta tehnoloģijām, kā arī uzzināt dažādus profesionālos darba noslēpumus-nianses, kas noderēs gan prakšu laikā, gan jau strādājot autoremonta uzņēmumos. 

Automehāniķi no 2.kursa, nozares profesionāļa Māra Stāka pavadībā, iepazinās ar SIA “AUTEKO & TUV LATVIJA – TUV Rheinland grupa” uzņēmumu jeb tehnisko apskates staciju. Audzēkņi apskatīja tehniskās apskates telpas un saņēma informāciju, par darba specifiku un prakses, karjeras iespējām šajā uzņēmumā. 

SIA “Inchcape Motors Latvia” pārstāvji viesojoties auto darbnīcās VA1, A2-1, A2-2, AV1, AV2, ATK3  grupām prezentēja uzņēmumu, karjeras un prakses iespējas tajā. Personāldaļas pārstāve Sintija Šolmane akcentēja tās prasmes, kādām ir jābūt mehāniķiem, kas ir sevī īpaši jāattīsta un jāizkopj, ja vēlās kāpt pa karjeras kāpnēm auto nozarē. 

Nedēļas laikā notikušās aktivitātes RVT audzēkņi novērtēja atzinīgi un piedalījās ar interesi, kas apstiprina vajadzību turpināt karjeras izglītību tehnikumā. 

Dalīties

Jaunākās publikācijas

Latvijas Meža dienas 2024

Ideja brīvdienām! Piektdien un sestdien kopā ar ģimeni un draugiem dodies uz meža festivālu Latvijas Meža dienas 2023. Piedalies izzinošās un izklaidējošās aktivitātēs – būs