+371 67324146

Oktobris – karjeras iespēju mēnesis

Oktobris – karjeras iespēju mēnesis

2023.gada oktobris Datorikas nodaļā ir aktīvs karjeras iespēju izzināšanas mēnesis.

4.oktobrī ar lekciju “ Ekskursija IT karjerā” Antons Gandzjuks no uzņēmuma Accenture Baltics 1.kursa DP1-1, DP1-2, DP1-3, DP1-4 grupu topošos programmētājus iepazīstinot ar savu pieredzi, sniedza ieskatu IT profesijās, par to kādas prasmes nepieciešamas, kādi ir tehnoloģiju izaicinājumi un darba tirgus, kur IT jomā strādāt jaunajam speciālistam.

Izmantojot prakse.lv sniegtās iespējas pasākuma “Atvērtās durvis uzņēmumos” ietvaros Datorikas nodaļas audzēkņi viesojas Informāciju Tehnoloģiju uzņēmumos:

9.oktobrī 10 audzēkņi no DP3-1 un DP3-2 grupas prakses vietas izpētes nolūkos devās uz valsts finanšu pārvaldības iestādi – Valsts kase.  Jaunieši uzzināja par finanšu resursu vadību, prognozēšanu, aizdošanu, naudas līdzekļu izvietošanu, bet vislielāko interesi radīja Mārtiņa Lindes stāsts par IT/Digitālo attīstību Valsts kasē, informācijas drošības uzturēšanu. Viesiem bija iespēja ielūkoties katrā darba kabinetā un “ielauzties” darbinieku ikdienā.

10.oktobrī 25 audzēkņi no DP3-1, DP3-3, DT3-1 kopā ar profesionālā priekšmeta skolotāju V.Sabanski ieskatījās Swisscom DevOps Center Latvia darbinieku ikdienā, noklausījās darbinieku pieredzes stāstus, par to kā uzņēmuma inženieru darbs tiek pielietots dažādos reālās dzīves produktos – mājaslapu funkcionēšanā, televīzijā, aplikācijās, mobilos savienojumos, uzzināja vairāk par uzņēmumu un prakses iespējām, piedalījās konkursā.

Savukārt DP1-1 grupas audzēkņi ar profesionālā priekšmeta skolotāju A.Motivāni pieslēdzās bankas Citadele tiešsaistes pasākumam un noskaidroja kā mērķtiecīgajiem, ambiciozajiem un zinātkārajiem RVT audzēkņiem uzsākt karjeru bankā IT jomā. 

  12.oktobrī 50 audzēkņus no DP3-3, DT3-1, DT3-2, DT3-3 kopā ar grupu audzinātājām I.Maļinovsku, S.Alksni, nodaļas vadītāju N.Barbānu, profesionālā priekšmeta skolotājiem J.Matvejevu un J.Kudrinu gaidīja Atea Global Services birojā, kur runāja par to, kā mākslīgā intelekta rīki var noderēt nākotnes darba meklējumos, par to kā norit ikdienas darbs, par to kā norit darba intervija un kā tai vislabāk sagatavoties, svarīgākās prasmes un īpašības, kuras tiek sagaidītas no topošā praktikanta. Bija noderīgas sarunas neformālā gaisotnē, kā arī uzņēmuma “izpētīšana”.

25.oktobrī uzņēmumā Corporate Solutions Group gaida ierodamies 2.kursa 30 audzēkņus no DP2-1, DP2-2, DP2-3, DP2-4, DT2-1, DT2-2. Mācību ekskursijas laikā audzēkņi uzzinās par uzņēmuma darbību un sniegtajiem pakalpojumiem, par prakses un darba iespējām uzņēmumā. Tiksies sarunās ar nozares speciālistiem un būs iespēja piedalīties uzņēmumā sagatavotajā viktorīnā.

Dalīties

Jaunākās publikācijas

Latvijas Meža dienas 2024

Ideja brīvdienām! Piektdien un sestdien kopā ar ģimeni un draugiem dodies uz meža festivālu Latvijas Meža dienas 2024. Piedalies izzinošās un izklaidējošās aktivitātēs – būs