+371 67324146

Zinātnieka karjeras iespējas

Marika Mosina ir 2014. gada tehnikuma Ķīmijas tehnoloģijas nodaļas absolvente. Šobrīd Marika studē dokotrantūrā Rīgas Tehniskajā universitātē materiālzinātnes programmā un strādā kā pētniece RTU Rūdolfa Cimdiņa Rīgas Biomateriālu inovāciju un attīstības centrā. 2022. gada 18. oktobrī Marika viesojās pie Ķīmijas tehnoloģijas nodaļas 1. un 3. kursa audzēkņiem, lai pastāstītu par studiju iespējām ķīmijas nozarē un dalījās ar zinātnieka karjeras pieredzi. 

Centra laboratorijās zinātnieki izstrādā «rezerves daļas» cilvēka bojāto audu un orgānu aizvietošanai. Viens no galvenajiem RBIAC darbības virzieniem ir mākslīgo kaulu sintezēšana un implantmateriālu izstrādāšana, lai tos varētu lietot stomatoloģijā, sejas žokļa ķirurģijā un osteoporotisku kaulu ārstēšanā.  

Tehnikuma jaunieši uzzināja, kas ir biomateriāli un kā tos var pētīt. Marika dalījās ar stāstu par pētnieku ieguldījumu zinātnē – projektu Baltijas Biomateriālu ekselences centrs (BBCE). Projekta galvenais uzdevums ir izveidot Baltijas Biomateriālu ekselences centru progresīvai biomateriālu pētniecībai, kas balstīts uz ilgtermiņa stratēģisku sadarbību starp Šveices AO Research Institute Davos, Vācijas Fridriha-Aleksandra Erlangenas-Nirnbergas universitātes Biomateriālu centru, RTU Rūdolfa Cimdiņa Rīgas Biomateriālu inovāciju un attīstības centru, Latvijas Organiskās sintēzes institūtu un Rīgas Stradiņa universitāti. Projekts ļaus Latvijas pētniekiem šajā nozarē paaugstināt zinātniskās ekselences un inovāciju līmeni, kā arī izstrādāt perspektīvus biomateriālus medicīniskam pielietojumam.  

Dalīties

Jaunākās publikācijas

Latvijas Meža dienas 2024

Ideja brīvdienām! Piektdien un sestdien kopā ar ģimeni un draugiem dodies uz meža festivālu Latvijas Meža dienas 2024. Piedalies izzinošās un izklaidējošās aktivitātēs – būs