+371 67324146

Ēriks Vilsons aizrauj jauniešus ar monoizrādi iniciatīvas “Latvijas skolas soma” ietvaros

No 17. līdz 20. oktobrim Rīgas Valsts tehnikumā kultūrizglītības programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros viesojās aktieris Ēriks Vilsons. Mākslinieks atraktīvi, radoši un atjautīgi  iepazīstināja sanākušos jauniešus ar Rūdolfa Blaumaņa stāstu ,,Nezāle” un bēdu lugu ,,Pazudušais dēls”, darbībā iesaistot pašus klausītājus – 1.kursa grupu N1, ET1, PIT1, PRT1 un TA1/ DEM1 audzēkņus un skolotājas Māru Janeviču un Baibu Vītolu, tādējādi, klausītājiem liekot dziļāk  un vērīgāk  ieklausīties R.Blaumaņa tekstos, domāt līdzi literāro darbu varoņu dzīvēm, viņu problēmām.

Pēc Ērika Vilsona monoizrādes noskatīšanās un noklausīšanās jaunieši atzina, ka viņiem mākslinieka uzstāšanās ļoti patika, ka lika padomāt par cilvēka dzīves vērtībām, attiecībām un  ka daudziem tā ir pirmā pieredze – būt tik tuvā saskarsmē ar teātra mākslu. Lai arī tēmai par pazudušo dēlu ir jau vairāk nekā divi tūkstoši gadu, tomēr tā joprojām ir aktuāla arī mūsdienās, vēstot katram no mums par sarežģītām attiecībām ģimenē, par sarežģījumiem personības izveidē un attīstībā, par šauro celiņu starp labo un ļauno, par neapdomību un nožēlu. 

Prieks, ka izglītojamiem bija iespēja iedziļināties Blaumaņa lugas sižetā un pārdomāt to, cik, neraugoties uz sarakstīšanas senumu, tēma un notikumi joprojām ir aktuāli arī mūsdienu sabiedrībā. 

Dalīties

Jaunākās publikācijas