+371 67324146

PASĀKUMS “KATRAM SAVA MANDALA” DIENESTA VIESNĪCĀ

2022. gada 21. novembrī PIKC “Rīgas Valsts tehnikums” dienesta viesnīcā dzīvojošajiem jauniešiem notika radoši relaksējošs pasākums “Katram sava mandala”. Pasākumā dienesta viesnīcas skolotāja Elīna Kuple iepazīstināja ar mandalu krāsošanas tehniku un mandalu vēsturi, kuru veidošanas aizsākums meklējams Austrumu kultūrā un tulkojumā no Indijas senās valodas – sanskrita –  vārda ” mandalas” nozīme ir “aplis”. Savukārt, izglītības psiholoģe Zaiga Kriķe stāstīja, ko cilvēkam dod pats mandalas krāsošanas process. Tas ļauj aizmirst ikdienas stresu un ļauj pabūt pašam ar sevi, sakārtot savas domas, kā arī palīdz koncentrēties.  

Jauniešiem bija iespēja, mierīgas, instrumentālas mūzikas fonā, izkrāsot katra paša izvēlētu mandalu. B3 grupas audzēkne Amanda Jermakova  pēc pasākuma teica: “Bija ļoti omulīgi un interesanti, nomierinoši, tas saliedē dienesta viesnīcas iedzīvotājus. Kaut kas interesants, un beidzot pasākums, kas notiek klātienē. Manuprāt, mandalas krāsošana ļoti nomierina, pilnveido koncentrāciju un palīdz izprast krāsas, krāsu paleti, kāda krāsošanas tehnika Tev patīk.” Savukārt GL2-1 grupas audzēkne Dina Lagzdiņa atzina: “Man patika. Bija interesanti, un sen nebiju neko krāsojusi. Manuprāt, krāsojot mandalu, var nomierināties un “atslēgties” no pasaules.” A1-1 grupas audzēknes Darjas Semoņenko vērtējums parpasākumu – “Man ļoti patika, jo varējām koncentrēties uz kaut ko vienu, smieties, ēst cepumus un jauki pavadīt vakaru, kā arī iepazīties ar citiem audzēkņiem. Krāsojot mandalu varu nomierināties, arī padomāt par dzīvi, apdomāt plānus.”  Jauniešu atsauksmes, komentāri un secinājumi liek domāt par to, ka dienesta viesnīcā ir jārīko līdzīgi  pasākumi arī turpmāk.  

 Dienesta viesnīcas skolotāja Elīna Kuple 

Dalīties

Jaunākās publikācijas

Latvijas Meža dienas 2024

Ideja brīvdienām! Piektdien un sestdien kopā ar ģimeni un draugiem dodies uz meža festivālu Latvijas Meža dienas 2023. Piedalies izzinošās un izklaidējošās aktivitātēs – būs