+371 67324146

Vieslekcija sociālo un pilsonisko tiesību jomā  “Profesija – krāpnieks. Ko tas nozīmē?”

2024. gada 25.martā, izmantojot skolu programma “Dzīvei gatavs” vieslekcijas,  Rīgas Valsts tehnikumā Komercdarbības nodaļas vidējās profesionālās izglītības programmas “Grāmatvedība” G3 grupas audzēkņiem, viesojās Marija Briede, Luminor bankas vecākā krāpšanas novēršanas eksperte, kas novadīja vieslekciju “Profesija – krāpnieks. Ko tas nozīmē?” . Lektore interaktīvā veidā stāstīja audzēkņiem par dažādām krāpšanas piemēriem, kā krāpšana ietekmē sabiedrību, kā rūpēties par savu drošību un kā (ne)kļūt par dalībnieku krāpašanā. Lektore audzēkņus iepazīstināja ar dažādām krāpniecības shēmām, izmantojot popolāru zīmolu pakalpojumu, un krāpnieku metodēm, tostarp tādām, kas mērķētas tieši uz jauniešiem. Un kā krāpnieki izmanto sociālo inžinieriju, ieņemot attiecīgu tēlu,  lai ietekmētu noteiktu sociālo sabiedrības grupu. 

 Lekcijas noslēgumā Marija Briede dalījās ar praktiskiem padomiem, kā izmantojot zināšanas un racionālu pieeju pasargāt sevi, savus draugus un ģimeni no krāpniekiem un ko darīt, ja tas ir noticis, kā arī iepzīstināja ar  statistikas datiem par Latvijas Republikā izkrāptajām naudas summām no iedzīvotājiem.

Paldies par vieslekcijas noorganizēšanu Komercdarbības nodaļas profesionālo mācību priekšmetu skolotājai  Ieva Rebiņai –Serjakovai.

Dalīties

Jaunākās publikācijas

Mācību ekskursija uz SIA GETLIŅI EKO

Komercdarbības nodaļas vidējās profesionālās izglītības programmu „Komercdarbinieks” GK1 grupas audzēkņi un “Loģistikas darbinieks” GL3-2 grupas audzēkņi šī gada 17. aprīlī devās mācību ekskursijā uz SIA

Dalība konkursā “Learn, Know, Do, Can, Show”

Šī gada 27. martā Komercdarbības nodaļas GK3-1 grupas izglītojamā Annija Zelča piedalījās 3. starptautiskajā profesionālās izglītības audzēkņu  konkursā “Learn, Know, Do, Can, Show”, kurš norisinājās Rīgas Tūrisma un