+371 67324146

Vieslekcija sociālo un pilsonisko tiesību jomā  “Profesija – krāpnieks. Ko tas nozīmē?”

2024. gada 25.martā, izmantojot skolu programma “Dzīvei gatavs” vieslekcijas,  Rīgas Valsts tehnikumā Komercdarbības nodaļas vidējās profesionālās izglītības programmas “Grāmatvedība” G3 grupas audzēkņiem, viesojās Marija Briede, Luminor bankas vecākā krāpšanas novēršanas eksperte, kas novadīja vieslekciju “Profesija – krāpnieks. Ko tas nozīmē?” . Lektore interaktīvā veidā stāstīja audzēkņiem par dažādām krāpšanas piemēriem, kā krāpšana ietekmē sabiedrību, kā rūpēties par savu drošību un kā (ne)kļūt par dalībnieku krāpašanā. Lektore audzēkņus iepazīstināja ar dažādām krāpniecības shēmām, izmantojot popolāru zīmolu pakalpojumu, un krāpnieku metodēm, tostarp tādām, kas mērķētas tieši uz jauniešiem. Un kā krāpnieki izmanto sociālo inžinieriju, ieņemot attiecīgu tēlu,  lai ietekmētu noteiktu sociālo sabiedrības grupu. 

 Lekcijas noslēgumā Marija Briede dalījās ar praktiskiem padomiem, kā izmantojot zināšanas un racionālu pieeju pasargāt sevi, savus draugus un ģimeni no krāpniekiem un ko darīt, ja tas ir noticis, kā arī iepzīstināja ar  statistikas datiem par Latvijas Republikā izkrāptajām naudas summām no iedzīvotājiem.

Paldies par vieslekcijas noorganizēšanu Komercdarbības nodaļas profesionālo mācību priekšmetu skolotājai  Ieva Rebiņai –Serjakovai.

Dalīties

Jaunākās publikācijas

Noark Electric mācību stends

3. jūlijā Rīgas Valsts tehnikuma Enerģētikas nodaļas mācību klasē tika uzstādīts globālā elektroiekārtu ražošanas uzņēmuma Noark Elektric dāvinātais mācību stends. Stendā ir uzstādīta jaunākā uzņēmuma

Traktordiena 2024

Rīgas Valsts tehnikums aicina apmeklēt pasākumu “Traktordiena 2024”, kas norisināsies 29. jūnijā Tērvetē! Šogad pasākumā pirmo reizi piedalīsies arī Rīgas Valsts tehnikuma Auto nodaļas pārstāvji