+371 67324146

STEM pētnieciskais darbs Ventspils VIZIUM

2023. gada 20. februārī Datorikas nodaļas 1. un 2. kursa 25 audzēkņi, kopā ar savām audzinātājām Dajanu Āboliņu un Inetu Maļinovsku, matemātikas skolotāju Innu Griņičevu, Datorikas nodaļas vadītāju Normundu Barbānu, devās mācību ekskursijā uz Ventspils VIZIUM. RVT audzēkņi piedalījās VIZIUM Ventspils Zinātnes centra mācību programmā “Ievads STEM pētniecisko darbu veikšanā”, un pierādīja, ka var izdarīt visu, galvenais, lai būtu mērķis un pareizā motivācija!

Jauniešiem īsā 3 stundu laika periodā bija jāiepazīst STEM darba tēma un uzdevumi, mazā (3 – 4) grupā jānoformulē pētījuma tēma, mērķis izmantojot SMART principu, jāizvirza hipotēze, zinātnes centra ekspozījas zālē jāsavāc dati, jāizstrādā plakāts ar apkopotajiem datiem un jānoprezentē sava pētījuma rezultāti. Veicamais darbs nebija vienkāršs, tā izpildei bija nepieciešama ātra un aktīva darbība. Datu informācijas lauka pētījumā tika iesaistīti ekspozīcijas apmeklētāji, darbinieki un līdzatbraukušie skolotāji. Veiktie zinātnes, tehnoloģijas, inženierijas, matemātikas pētījumi bija par tēmām, par kurām ikdienā nemaz neaizdomājamies – “Līdzsvars”, “Stumšanas spēks”, “Nogurums airējot”, “Tektoniskās plātnes” utt. .

Dalīties

Jaunākās publikācijas

Latvijas Meža dienas 2024

Ideja brīvdienām! Piektdien un sestdien kopā ar ģimeni un draugiem dodies uz meža festivālu Latvijas Meža dienas 2023. Piedalies izzinošās un izklaidējošās aktivitātēs – būs