+371 67324146

RVT Auto nodaļas audzēkņa pieredzes stāsts par Erasmus+ mobilitāti Vācijā

Mobilitātes norises laiks: 09.01.2022.-09.02.2022.

Uzņemošā organizācija: Centro Studi “Cultura Sviluppo”/IMY,  Itālijā

Mobilitātes dalībnieki no izglītības programmas “Automehāniķis”:

Ričards Ļucāns

Mobilitāte sākās 2022.gada 9. janvārī, kad devos uz siltu pilsētiņu ar nosaukumu Pistoia, Toskānas reģionā. Pirmās dienas viss likās svešs un neparasts, bet tas viss ātri mainījās, kad noķēru ikdienas ritmu.

No sākuma prakses uzņēmumā man uzticēja strādāt ar “Lancia”, ”Fiat” un citiem automobiļiem. Mobilitātes laikā es mainīju sajūgus, veicu ritošās daļas remontu, mainīju cauru radiatoru un riepas. Visinteresantākais  bija uzdevums izņemt motoru no automašīnas ”Ferrari”. Šim motoram sekojoši tika nomainītas sveces un zobsiksna, filtri un eļļa.

Daudzas automašīnas bija atvestas vienkārši uz apkopi vai nomainīt bremzes un vienkārši atsvaidzināt automobili. Mobilitātes laikā bija daudz interesantu darbu ar ikdienas mašīnām un arī ar superauto, jo šis serviss specializējās tieši uz tādiem spēkratiem.

Mobilitātes laikā saskāros arī ar noteikumiem, kas jāievēro uzņēmumā, piemēram, servisā vienmēr bija jābūt kārtībai, darba vietai sakārtotai un instrumentiem tīriem. Darba organizācijas ziņā kārtība bija pirmajā vietā, kā arī ātrums kādā tiek saremontētas mašīnas un rotācija uz pacēlājiem bija nepārspējama. Man ļoti patika darboties un iegūt jaunas spējas un zināšanas.

Dalīties

Jaunākās publikācijas