+371 67324146

Radošā darbnīca “Anglismu mākonis”

Šī gada 16. oktobrī pie Rīgas Valsts tehnikuma 2. un 3. kursu audzēkņiem viesojās valodnieces Justīne Bondare, Ieva Mūrniece un  Kristīne Pēče no Latviešu valodas aģentūras. Šogad aģentūra organizē Jauniešu valodas tūri pa Latvijas skolām, runājot ar jauniešiem par anglicismu lietojumu dzimtajā valodā, to iespējamo latviskošanu un lietderīgumu. 

Pasākuma laikā jaunieši tika iesaistīti dažādās radošās valodas aktivitātēs, iejutās gan Alunāna lomā, gan ierakstīja pašu lietotos anglicismus kopējā lielajā Anglismu mākonī, gan spēlēja valodas pirkstiņspēles, gan mēģināja latviskot jau valodā nostiprinājušos anglicismus, gan darīja daudz ko citu. 

Pēc jauniešu domām, tas bija lietderīgi, varēja par daudz ko aizdomāties un izrādījās, ka valodnieki nemaz nav tantītes un onkulīši ar spieķīšiem, bet jaunas, smaidīgas un aktīvas meitenes! Novembrī gaidām gudrās un smaidīgās meitenes ciemos vēlreiz! 

Paldies Latviešu valodas un literatūras skolotājām Baibai Vītolai un Nellijai Kifai par jauniešu iesaisti pasākumā un Audzināšanas nodaļas izglītības metodiķei Ievai Dorilai par tā organizēšanu.

Dalīties

Jaunākās publikācijas

Latvijas Meža dienas 2024

Ideja brīvdienām! Piektdien un sestdien kopā ar ģimeni un draugiem dodies uz meža festivālu Latvijas Meža dienas 2023. Piedalies izzinošās un izklaidējošās aktivitātēs – būs