+371 67324146

Profesionālās pilnveides seminārs Ķīmijas skolotājiem

2023.gada 23. novembrī norisinājās Rīgas Valsts tehnikuma un Latvijas Valsts koksnes ķīmijas institūta organizētie kursi “Profesionālās izglītības pedagogu kompetences pilnveide ķīmijas jomā: Jaunumi biomasas pētniecībā”, kuri norisinājās Dzērbenes ielā 27, Rīgā.

Pedagogiem dienas laikā bija iespēja uzzināt aktualitātes biomasas pētniecībā, apgūt ievadu koka makroskopiskajā un mikroskopiskajā uzbūvē, koksnes ķīmiskajās komponentēs un to izmantošanas iespējām un produktiem cilvēka ikdienas dzīvē. 

Iepazinās ar jaunu potenciālu virzienu  – elektrovērpšana, kur izmantojot elektrisko lauku iespējams iegūt šķiedras filtrmateriālus saules baterijām, brūču dziedēšanai un medikamentu ievadīšanai organismā. 

Semināra noslēgumā skolotājiem bija iespēja uzdot sev interesējošos jautājumus.

Profesionālās pilnveides seminārā piedalījās skolotāji no vairākām izglītības iestādēm: Rīgas Valsts tehnikums, Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikums, Bulduru tehnikums, Rīgas Tirdzniecības profesionālās vidusskolas un vairāki kolēģi no citām zinātniskajām institūcijām.

Par semināra organizēšanu izsakām pateicību Latvijas Valsts koksnes ķīmijas institūtam ar kolēģiem, LV KĶI Bioinženērijas laboratorijas zinātniskajai asistentei M.sc.biol. Elīnai Didrihsonei un  Rīgas Valsts tehnikums profesionālās izglītības skolotājai, LV KĶI Celulozes laboratorijas pētniecei M.sc.chem.Veltai Fridrihsonei.

Dalīties

Jaunākās publikācijas