+371 67324146

Profesionālās izglītības pedagogu kompetences pilnveide ķīmijas jomā: jaunumi biomasas pētniecībā”

Šī gada 23.novembrī Rīgas Valsts tehnikums sadarbībā ar Latvijas Valsts koksnes ķīmijas institūtu organizēja profesionālās pilnveides kursus profesionālās izglītības ķīmijas skolotājiem  “Profesionālās izglītības pedagogu kompetences pilnveide ķīmijas jomā: jaunumi biomasas pētniecībā”, kuri norisinājās Dzērbenes ielā 27, Rīgā.

Pedagogiem dienas laikā bija iespēja uzzināt aktualitātes biomasas pētniecībā, apgūt koka makroskopisko un mikroskopisko uzbūvi, koksnes ķīmiskajās komponentēs un to izmantošanas iespējām un produktiem cilvēka ikdienas dzīvē. Iepazinās ar jaunu potenciālu virzienu  – elektrovērpšana, kur izmantojot elektrisko lauku iespējams iegūt šķiedras filtrmateriālus saules baterijām, brūču dziedēšanai un medikamentu ievadīšanai organismā. 

Profesionālās pilnveides seminārā piedalījās skolotāji no vairākām izglītības iestādēm: Rīgas Valsts tehnikums, Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikums, Bulduru tehnikums, Rīgas Tirdzniecības profesionālās vidusskolas kā arī vairāki kolēģi no citām zinātniskajām institūcijām.

Par semināra organizēšanu sakām lielu paldies Latvijas Valsts koksnes ķīmijas institūta kolēģiem, LV KĶI Bioinženērijas laboratorijas zinātniskajai asistentei M.sc.biol. Elīnai Didrihsonei un  Rīgas Valsts tehnikuma profesionālās izglītības skolotājai, LV KĶI Celulozes laboratorijas pētniecei M.sc.chem. Veltai Fridrihsonei. Semināra noslēgumā skolotājiem bija iespēja uzdot sev interesējošos jautājumus.

Dalīties

Jaunākās publikācijas