+371 67324146

PAR RVT 2022.GADA ČEMPIONIEM BASKETBOLĀ KĻŪST KOMANDA “NEZINU”

Aprīļa beigās un maija sākumā RVT norisinājās basketbola čempionāts, kurā dalību bija pieteikušas 7 komandas. Turnīra sākumā komandas aizvadīja apļa turnīru katra tiekoties ar katru, tādējādi noskaidrojot labākās četras, kuras turpināja cīņu par titulu FINAL 4 turnīrā.

Grupu spēles emocijas sita augstu vilni kā laukumā, tā arī tribīnēs, kur savus favorītus atbalstīt bija ieradušies kursa biedri, skolotāji  un draugi. Noslēdzoties pamatturnīram, cīņu noslēdza 3 komandas – BS RVTRASISMS IR ĻAUNS UN KOMANDA APSLĒPTAIS ZELTS.

Uz FINAL 4 kā favorīti ieradās komanda SALAMALEIKUM, kura pamatturnīrā saviem sāncenšiem nedeva nekādas cerības, pārliecinoši uzvarot visās spēlēs. Dominance turpinājās arī pusfinālā, kurā tika pārspēta komanda RVT MAIZNIEKI, kura pamatturnīrā ierindojās 4.vietā. Savukārt, otrajā pusfinālā savā starpā tikās komandas NEZINU un BUMBUKI. Šis pusfināls bija līdzīgāks un pēdējās minūtēs nospēlējot precīzāk pie ceļazīmes uz finālu tika komanda NEZINU.

Spēlē par 3.vietu BUMBUKI tikās ar RVT MAIZNIEKIEM. 1.puslaika sākums aizritēja komandām apmainoties precīziem metieniem. Puslaika beigās nelielu pārsvaru ieguva BUMBUKI, to noslēdzot ar + 6 savā labā. RVT MAIZNIEKI negrasījās padoties un 2.puslaiku sāka ar 6:0 izrāvienu savā labā, tādējādi izlīdzinot rezultātu. BUMBUKI spēja attapties un lēnam pagrieza spēli un rezultātu sev vēlamā virzienā. Aptuveni 90 sekundes pirms mača beigām tablo vēstīja +11 BUMBUKIEM. Tomēr RVT MAIZNIEKI nebija gatavi “mest plinti krūmos”. Veicot 7:0 izrāvienu, izdevās pietuvoties līdz -4, tomēr brīnumu paveikt neļāva laiks, kurš vienmēr ir par maz.

Rezultātā komanda BUMBUKI izcīnīja 3.vietu, bet koka medālis šoreiz komandai RVT MAIZNIEKI.   Finālā tikās nešaubīgie favorīti komanda SALAMALEIKUM, kuras sastāvā 1.kursa audzēkņi un komanda NEZINU, kuras sastāvā 3.un 4.kursu  audzēkņi, tātad jaunība pret pieredzi. Jau no paša spēles sākuma laukumā ritēja kārtīga cīņa par katru bumbu. Punktus sākumā guva tikai komanda NEZINU, izvirzoties vadībā ar 8:0. SALAMALEIKUM izskatījās nedaudz apjukuši, jo iepriekšējās spēlēs viss bija ritējis pēc viņu plāna. Pirmos punktus gūstot arī SALAMALEIKUM, šķita, ka komanda pamodusies un ir gatavs jauns plāns, lai spēli vērstu sev par labu. Tomēr NEZINU atbildēja ar tālmetienu nodzēšot arī jauno SALAMALEIKUM plānu. Spēles turpinājumā, komandām apmainoties grozu guvumiem, rezultāta starpība svārstījās no 6-9 punktiem. NEZINU neļāva SALAMALEIKUM pārņemt iniciatīvu, tādējādi izcīnot uzvaru spēlē un triumfējot RVT 2022. gada Čempionātā.