+371 67324146

Nordplus projekta seminārs Norvēģijā

No 17.-21. aprīlim mēs, Kristiāna Purlica un Anna Marija Trankale kopā ar Ilonu Šnikvaldi, Aritu Ošiņu, Sandru Bidzāni un Indru Sloku, devāmies uz Nordplus Jauniešu izglītības programmas projekta „Zaļas darba vietas organizācija profesionālā skolā” (Organization of green workplace at vocational school), Nr. NPJR-2021/10065 sadarbības skolu Norvēģijā, Knarvikā, lai risinātu tēmas “Mazāk papīra un digitalizācija” (Paperless and digitalisation) attīstību mūsu un sadarbības skolās.

Tā kā šī brauciena tēma bija “Mazāk papīra un digitalizācija”, mēs bijām sagatavojušas video un prezentāciju par to, ko mūsu skola jau dara, lai samazinātu papīra patēriņu un pārietu uz digitalizētu mācību vidi. Mājās sagatavotos darbus rādījām, kad arī visi projekta dalībnieki no Norvēģijas, Somijas, Lietuvas un Igaunijas sapulcējās Knarvik profesionālajā vidusskolā. Nedēļas garumā, kamēr norisinājās seminārs, pildījām dažādus projekta uzdevumus grupās – prezentācijas par plusiem un mīnusiem šādai pieejai mācībām, atkritumu vākšana un pētīšana, apbraucot ar laivu blakus salas. Grupās ar laivām devāmies savākt atkritumus un vedām tos atpakaļ uz mūsu salu, lai izpētītu to materiālu, izcelsmi, kā tas, iespējams, tika izmantots, cik ilgā laikā tas pārstrādājas un vai to ir iespējams atkārtoti izmantot. Iesaistījāmies vēl dažādās sarunās un diskusijās.

Mums šī pieredze ir atmiņā paliekoša ne tikai pārdomāto uzdevumu un vispārīgi projekta satura dēļ, bet arī lieliskās komunikācijas dēļ gan savā starpā, gan ar citu valstu dalībniekiem. Mēs atcerēsimies Norvēģijas skolas vidi un mācību ikdienu, kā arī noteikti šīs valsts skaisto dabu.

Esam ļoti priecīgas par iespēju piedalīties šajā projekta braucienā, jo iegūtā pieredze paliks un noderēs gan mūsu skolas ikdienā, gan arī personīgi.

Kristiāna Purlica, N3 grupas audzēkne

Anna Marija Trankale, GK2-2 grupas audzēkne

Dalīties

Jaunākās publikācijas

PROJEKTS MŪSU NĀKOTNEI 

No 20. septembra līdz 22. septembrim notika Erasmus+ KA2 projekta „Ecofriendly worker 1.0”, Nr. 2021-1-PL01-KA210-VET-000032894 sanāksme, kurā tika izskatīts izstrādātais ziņojums un tajā ietvertie “Zaļās”

Prakses iespējas a/s ”Sadales tīkls” 

6. septembrī TIC viesojās AS “Sadales tīkls” personāla vadītāja Linda Bernharde un tehnikuma absolvents, elektroietaišu ekspluatācijas inženieris Guntis Puriņš. Viņi pastāstīja par prakses iespējām uzņēmumā

Mācību ekskursija uzņēmumā SIA „DSV Transport” 

2023.gada 20.septembrī  Rīgas Valsts tehnikuma Komercdarbības nodaļas izglītības programmas “Loģistika” GL2 grupas izglītojamie, kopā ar profesionālo priekšmetu skolotāju Andreju Andmani un grupas audzinātāju Ilzi Rudaku, devās