+371 67324146

Mācību ekskursija uz mākslas galeriju NESTER CUSTOM

23.februārī Ķīmijas tehnoloģiju nodaļas S2 grupas izglītojamie kopā ar grupas audzinātāju Diānu Grosbergu apmeklēja mākslas galeriju NESTER CUSTOM.

NESTER CUSTOM ir  galerija, kurā apskatāmi metālmākslas darbi, kas veidoti no  nederīgām un savu laiku nokalpojušām auto detaļām un citiem metāla atlikumiem. 

 Darbu autors Aleksandrs ir meistarīgi apspēlējis katru izmantoto detaļu veidojot savus mākslas darbus. Apbrīnojama ir mākslinieka inovatīvā pieeja metālam kā mākslas darbam, detaļu savienojumi un  to izmantošana, radot jaunu un modernu mākslas telpu. 

Pats mākslinieks Aleksandrs ir automehāniķis un viņa sirdslieta bija automašīnu un motociklu labošana. Bet, laika gaitā radies aicinājums no nederīgajām detaļām veidot mākslas darbus, kurus var aplūkot mākslinieka dzimtajā pilsētā Preiļos, kā arī galerijā Rīgā.

Darbi  ir  veidoti ar lielu radošu izdomu un  kreatīviem risinājumiem, tai pat laikā visas detaļas ir tik mākslinieciski smalki sametinātas, ka praktiski nav redzamas metināšanas šuves, kā arī visi savienojumi ir smalki sakombinēti un apstrādāti.

Nebija neviena darba kurš atstātu vienaldzīgu, katrā darbā bija jaušama mākslinieka lielā aizraušanās ar  metālu, viņa radošais talants, mākslinieciskais redzējums un galvenais izdoma un pacietība. Vidēji viena darba izveide prasa vairākus mēnešus, jo sākot veidot darbu māksliniekam objekta vīzija par to, kā tas izskatīsies, veidojas tikai darba procesā, viņš strādā liekot detaļu pie detaļas, tikai tad, veidojas kopbilde par mākslas darba gala rezultātu. Aleksandrs strādā bez skicēm, visas idejas rodas galvā darba procesā, bez iepriekšējas plānošanas. 

Jaunieši apmeklējot galeriju varēja ne tikai apskatīt darbus ar acīm, bet arī sajust ar rokām, izspēlējot šaha partiju vai pie metāla-magnēta galda mēģinot salikt ģeometriskas figūras.

apbrīnojama ir mākslinieka inovatīvā pieeja  metālam kā mākslas darbam, detaļu savienojumi un  to izmantošana, radot jaunu un modernu mākslas telpu. 

Dalīties

Jaunākās publikācijas

Mācību ekskursija uz SIA GETLIŅI EKO

Komercdarbības nodaļas vidējās profesionālās izglītības programmu „Komercdarbinieks” GK1 grupas audzēkņi un “Loģistikas darbinieks” GL3-2 grupas audzēkņi šī gada 17. aprīlī devās mācību ekskursijā uz SIA

Dalība konkursā “Learn, Know, Do, Can, Show”

Šī gada 27. martā Komercdarbības nodaļas GK3-1 grupas izglītojamā Annija Zelča piedalījās 3. starptautiskajā profesionālās izglītības audzēkņu  konkursā “Learn, Know, Do, Can, Show”, kurš norisinājās Rīgas Tūrisma un