+371 67324146

Mācības “VANTAAN KAUPUNKI” Somijā

2022. gada sākumā, no 9.oktobra līdz 15.oktobrim, notika projekta  “The future VET-teacher” ietvaros plānotās mācības „Peer evaulation”, kurās klātienē piedalījās projekta partneri no Itālijas, Somijas, Belģijas, Lielbritānijas un Latvijas. PIKC Rīgas Valsts tehnikumu pārstāvēja Laidzes teritoriālās struktūrvienības vadītāja Baibu Purlica un projekta speciāliste Anastasija Soloveičika.  

Rīgas Valsts tehnikuma pārstāvji apmeklēja profesionālo mācību iestādi Vantaa, Somijā. Brauciena mērķis bija analizēt mācību iestādes darbību, uzklausīt gan skolas vadību, gan skolotājus, lai izprastu mācību procesu, kā arī sniegt priekšlikumus skolas darbības uzlabošanai. Somijas pārstāvji, no atbraukušajiem partneriem, vēlējās saņemt atbildes uz šādiem jautājumiem: -Vai ir jēgpilni pielietot LEAN pamatprincipus, lai novērstu skolotāju trūkumus mācību iestādē?, 

– Vai lietderīgi ir piesaistīt lektorus no citām organizācijām?,  

– Kādu mācību vidi būtu jāizmanto skolā?,  

– ai, jūsuprāt, skola ir mūsdienīga un vērsta uz pielāgošanos reālai darba videi? 

Mācību laikā bija iespēja vērot skolotāju darbu, pārrunāt mācību metodes, ko skolotāji izmanto mācību procesā ne tikai ar jauniešiem, bet arī ar pieaugušiem. Interesanti bija uzzināt par Somijas izglītības sistēmu un skolas sadarbību ar darba devējiem. Daudzi no skolotājiem iepriekš strādājuši kā speciālisti dažādu nozaru uzņēmumos.  

Kolēģi no Somijas pastāstīja arī par prakses organizēšanas kārtību, audzēkņu līgumiem un prakses ilgumu. 

Vienā no projekta dienām partneri bija sagatavojuši vizīti uz vienu no lielākajām noliktavām pasaulē, uzņēmumu SInex Partners. Uzņēmumā varēja apskatīt mūsdienīgas noliktavas darbību, kur lielāko daļu darba veic  mašīnas, nevis cilvēki. 

Vizītes laikā tika apmeklēta skolas filiāle, kas atrodās ārpus pilsētas. Interesants fakts – šajā filiālē mācību process norit telpās, kas ir iekārtotas tā, lai tur varētu atrasties bez apaviem, t.i. ienākot mācību iestādē ir jānovelk apavi. 

Mācību noslēgumā tika prezentēts ziņojums un notika svinīga apliecību izsniegšana dalībniekiem par piedalīšanos mācībās.  

Dalīties

Jaunākās publikācijas