+371 67324146

Mācības “DN Colleges group” Lielbritānijā

No šī gada 14.novembra līdz 18.novembrim notika projektā  “The future VET-teacher”  plānotās mācības „Peer evaulation”, kurās klātienē piedalījās projekta partneri no Itālijas, Somijas, Belģijas, Lielbritānijas un Latvijas. PIKC Rīgas Valsts tehnikumu pārstāvēja Laidzes teritoriālās struktūrvienības vadītāja Baibu Purlica un projekta speciāliste Anastasija Soloveičika.  

Rīgas Valsts tehnikuma pārstāvji apmeklēja profesionālo mācību iestādi Doncaster College, Lielbritānijā. Brauciena mērķis – analizēt mācību iestādes darbību, uzklausīt gan skolas vadību, gan skolotājus, lai izprastu mācību procesu, kā arī sniegt priekšlikumus skolas darbības uzlabošanai. Projekta partneri no Lielbritānijas vēlējās saņemt atbildes uz šādiem jautājumiem:  

-Kādas ir jūsu atziņas par atbalstu, ko sniedzam koledžas audzēkņiem?; 

– Kādu ietekmi radām jauniem skolotājiem, uzsākot darbu koledžā? 

– Vai eksistē kādi citi veidi, kā varētu piesaistīt personālu darbam koledžā? 

Mācību laikā vērojām skolotāju darbu, bija iespēja arī pārrunāt mācību metodes, ko skolotāji izmanto mācību procesā ne tikai ar jauniešiem, bet arī ar pieaugušajiem. Kolēģi no Lielbritānijas daudz stāstīja par mācību programmām, ko ir iespējams apgūt mācību iestādēs. Pārsteidza, cik daudz tiek komunicēts ar audzēkņiem un darbiniekiem, jo koledžas telpās ir daudz plakātu ar noderīgu informāciju, piemēram: 

  • kā izteikt savu viedokli vai uzdot jautājumu: 
  • kā informēt par nekārtību: 
  • -kā pieteikties projektiem; 
  • -kā uzzināt par karjeru un darba iespējām. 

Interesanti bija vērot nodarbību stjuartēm, kas notika reālā lidmašīnā, lai pietuvinātu mācību procesu reālai darba videi. 

Vizītes laikā bija iespēja arī iejusties audzēkņu lomā un pamēģināt apgūt floristikas pamatus, veidojot ziedu kompozīciju, kas tālāk tika novietota skolas restorāna telpās. Šī pieredze bija ļoti pozitīva, jo šajā mācību iestādē varēja sajust skolotāju degsmi un vēlmi, pēc iespējas plašāk nodemonstrēt savas mācību iestādes iespējas . 

Mācību noslēgumā tika prezentēts ziņojums un notika svinīga apliecību izsniegšana dalībniekiem, par piedalīšanos mācībās.  

Dalīties

Jaunākās publikācijas

Latvijas Meža dienas 2024

Ideja brīvdienām! Piektdien un sestdien kopā ar ģimeni un draugiem dodies uz meža festivālu Latvijas Meža dienas 2024. Piedalies izzinošās un izklaidējošās aktivitātēs – būs