+371 67324146

Latvijas Republikas Tiesībsarga biroja pārstāvju vieslekcija, pilsonisko un politisko tiesību jomā   „Vārda brīvība un naida runa”

2024. gada 01.februārī Latvijas Republikas tiesībsarga biroja pārstāvji novadīja vieslekciju divu stundu garumā  Rīgas Valsts tehnikuma Komercdarbības nodaļas vidējās profesionālās izglītības programmas “Grāmatvedība” G3 grupas audzēkņiem, kas ietvēra tādas tēmas kā Latvijas Republikas tiesībsarga biroja galvenās funkcijas un kā sabiedrība par tām tiek  informēta, ar dažādu kampaņu palīdzību.

Vieslekcija sastāvēja no divām daļām, kur pirmajā lekcijas daļā audzēkņi tika iepazīstināti ar tādām tēmām, kā:  kas ir naida runa, kā tā izpaužas, kāpēc sabiedrībai ir jāpievērš uzmanība naida runai arī sociālajos tīklos, un kā noškirt naidu runu no vārda brīvības. Jaunieši aktīvi iesaistījās diskusijās, minot piemērus, kādi viņuprāt ir vārda brīvības ierobežojumi.

Vieslekcijas otrā daļā tika veltīta tiesas procesa kāzusa izspēlei,  kurā audzēkņiem bija iespēja iejusties advokātu,  prokuroru un tiesnešu lomās vadot tiesas procesu par tēmu, kurā brīdī tiek pārkāptas robežas vārda brīvībai.

Latvijas Republikas tiesībsarga biroja pārstāvji audzēkņiem mācīja, kā jāizturas īstā tiesas procesā visām iesaistītajām pusēm, kā notiek diskusijas un cik  ilgi var izvērsties tiesas procesi šādos jautājumos.

Paldies par vieslekcijas noorganizēšanu Komercdarbības nodaļas profesionālo mācību priekšmetu skolotājai  Ieva Rebiņai –Serjakovai.

Dalīties

Jaunākās publikācijas