+371 67324146

Diskusijā par zaļās enerģijas nākotnes vīziju

Lielākās elektromateriālu izstādes “POWER ON” ietvaros šī gada 15. septembrī Rīgas Valsts tehnikuma EA2 un EA3 grupu audzēkņi profesionālo mācību priekšmetu laikā vēroja un iesaistījās pārrunās ar pasniedzējiem Paula Timrota un Edgara Bergholca tiešsaistes diskusijā par zaļās enerģijas futuroloģisko vīziju. Tā ir nākotne, uz kuru pasaule un arī Latvija tiecas un kas ietekmē mūsu dzīves pēc desmit, divdesmit un vairāk gadiem. 

Edgars Bergholcs, “Baltijas Elektro Sabiedrība” valdes priekšsēdētājs: “Tikai ar drosmīgām idejām būs pārmaiņas. Tāpēc esam aicinājuši savas jomas ekspertus “uzdizainēt” enerģētikas nākotni Latvijā. Ar futuroloģisku pieeju un pasaules piemēriem, kur nav pareizu vai nepareizu ideju un risinājumu. Tas ļauj ieskicēt enerģētikas attīstību Latvijā, veicinot valsts energoneatkarību.” 

Diskusijā piedalījās nozares pārstāvji: Gatis Galviņš un Lāsma Līvzeniece (Latvijas Vēja enerģijas asociācija), Aleksandrs Lielmežs (enerģētiķis, kustības “Par pašpietiekamu elektroenerģiju Latvijā un par taisnīgiem tarifiem iniciators), Gatis Lazda (“Evecon” SIA valdes loceklis), Kristiāns Karlsons (Latvijā izveidotās elektrisko automašīnu koplietošanas platformas “OX Drive” līdzdibinātājs), Artis Daugins (SIA “Blue Shock Race” dibinātājs), un Fēlikss Zajecs (AS “Elektrum” vecākais projektu vadītājs). 

Diskusija notika “Baltijas Elektro Sabiedrība” SIA rīkotās izstādes “POWER ON” ietvaros, kurā satiekas eksperti ar praktiķiem, lai klātienē iepazītos ar jaunākajām tehnoloģijām un inovācijām un tās praktiski izmēģinātu.  

“Baltijas Elektro Sabiedrība” ir viens no vadošajiem elektrovairumtirdzniecības uzņēmumiem Latvijā, kas arī ir vienīgais starptautiskais šāda tipa uzņēmums Latvijā. Šajā nozarē tas darbojas ar 30 gadu pieredzi, kā arī no tiem 25 gadus ietilpst Würth grupā. Tas nodrošina risinājumus ārējo un iekšējo inženiertīklu un apgaismojuma izbūvei, ūdensapgādei, telekomunikācijām un viena no jaunākajām uzņēmuma darbības jomām ir saules paneļu un parku ierīkošana. 

Dalīties

Jaunākās publikācijas

PROJEKTS MŪSU NĀKOTNEI 

No 20. septembra līdz 22. septembrim notika Erasmus+ KA2 projekta „Ecofriendly worker 1.0”, Nr. 2021-1-PL01-KA210-VET-000032894 sanāksme, kurā tika izskatīts izstrādātais ziņojums un tajā ietvertie “Zaļās”

Prakses iespējas a/s ”Sadales tīkls” 

6. septembrī TIC viesojās AS “Sadales tīkls” personāla vadītāja Linda Bernharde un tehnikuma absolvents, elektroietaišu ekspluatācijas inženieris Guntis Puriņš. Viņi pastāstīja par prakses iespējām uzņēmumā

Mācību ekskursija uzņēmumā SIA „DSV Transport” 

2023.gada 20.septembrī  Rīgas Valsts tehnikuma Komercdarbības nodaļas izglītības programmas “Loģistika” GL2 grupas izglītojamie, kopā ar profesionālo priekšmetu skolotāju Andreju Andmani un grupas audzinātāju Ilzi Rudaku, devās