+371 67324146

Ātrāk, augstāk, spožāk – veiksmes likums!

Apgūstot tehnikumā izvēlētās profesijas, izglītojamajiem bieži tiek nodrošinātas iespējas tikties ar dažādu profesiju un nozaru pārstāvjiem, kas ļauj izglītojamajiem uzzināt par nākotnes karjeras iespējām.

Šī gada 23.maijā Rīgas Valsts tehnikuma Komercdarbības nodaļas izglītojamajiem un pedagogiem bija iespēja tikties ar  uzņēmuma ”Baltic Bees Jet” komandas līderi Artjomu Soloduhu un uzzināt vairāk par pilota, komandas organizācijas un šovu veidošanas ikdienu un sarežģījumiem.

Artjoms Soloduha pats jau 16 gadus ir pilots un vada avio šovus visā pasaulē. Viesis pastāstīja par savu karjeras izaugsmi, izglītību un savu sapni, kuram ir bijis lemts piepildīties, jau 6 gadu vecumā viņš zināja, ka vēlas kļūt par pilotu. Viņš dalījās ar savas pieredzes stāstiem, piemēram,  par komandas pārlidojumiem no Latvijas uz Ķīnu un ar tiem saistītajiem loģistikas procesiem, paralēli sūtot rezerves daļas, instrumentus un citas nepieciešamas lietas priekš lidmašīnu remontiem, par avio šovu programmu veidošanu, treniņiem u.c. notikumiem.

Viesis pastāstīja, ka pilotam, kurš veic šāda veida lidojumus, ir jābūt labai  fiziskajai sagatavotībai, lai organisms spētu izturēt slodzi šovu laikā, kurš ilgst 22 minūtes, līdz ar to paralēli pilota darbam viņš aktīvi nodarbojas ar sportu un pēc vairāku gadu treniņiem 2022.gada rudenī sasniedzis Latvijas rekordu triatlona vidējā distancē.

Šāda cilvēka  viesošanās Tehnikumā daudzos jauniešos radīja interesi par viņa nodarbošanos un vēlmi sevi pilnveidot, lai varētu sasniegt augstākus mērķus.

Dalīties

Jaunākās publikācijas

PROJEKTS MŪSU NĀKOTNEI 

No 20. septembra līdz 22. septembrim notika Erasmus+ KA2 projekta „Ecofriendly worker 1.0”, Nr. 2021-1-PL01-KA210-VET-000032894 sanāksme, kurā tika izskatīts izstrādātais ziņojums un tajā ietvertie “Zaļās”

Prakses iespējas a/s ”Sadales tīkls” 

6. septembrī TIC viesojās AS “Sadales tīkls” personāla vadītāja Linda Bernharde un tehnikuma absolvents, elektroietaišu ekspluatācijas inženieris Guntis Puriņš. Viņi pastāstīja par prakses iespējām uzņēmumā

Mācību ekskursija uzņēmumā SIA „DSV Transport” 

2023.gada 20.septembrī  Rīgas Valsts tehnikuma Komercdarbības nodaļas izglītības programmas “Loģistika” GL2 grupas izglītojamie, kopā ar profesionālo priekšmetu skolotāju Andreju Andmani un grupas audzinātāju Ilzi Rudaku, devās