+371 67324146

UZŅĒMĒJU DIENAS MAŠĪNBŪVES NODAĻĀ

Karjeras pasākums ”Uzņēmēju dienas mašīnbūves nodaļā” tika atkalāts ar iedvesmojošo karjeras stāstu, kuru risināja vieslektors , uzņēmējs un  ”Mašīnbūves un Metālapstrādes Rūpniecības asociācijas” biedrs Dzintars Naglis.  Vieslekcijas laikā Dzintars Naglis dalījās ar savu redzējumu jautājumā, kas ir metālapstrāde un mudināja jauniešus padomāt par jautājumu – „Mana metālapstrāde”. Ikdienā katrs no mums saskaras ar metālapstrādi savās ikdienas dzīves gaitās. Ciemiņš rādīja jauniešiem nākotnes iespējas metālapstrādes nozarē Latvijā un pasaulē, kur viņi varētu praktizēties, strādāt vai pilnveidoties absolvējot Rīgas Valsts tehnikumu. Noslēdzošs secinājums – karjeras attīstība izpaužas ne tikai darba gaitās, bet visās cilvēka darbības sfērās – profesionālā, tālākizglītībā, ģimenē un arī hobijos.  

Mašīnbūves nodaļas 3.kursa .audzēkņi gatavojoties pirmajai praksei uzņēmumā devās divās mācību ekskursijās, sadarbība ar profesionālo priekšmetu skolotāju. Ekskursijas mērķis bija parādīt jauniešiem darba vīdi, prakses iespējas un iepazīstināt ar  metālapstrādes iekārtu lietošanas principiem  darba vidē. Katram audzēknim bija iespēja pārbaudīt savas profesionālas zināšanas par metālapstrādes darba galdiem. Audzēkņus uzņēma SIA „Rīgas satiksme” pārstāvji parādīja  metālapstrādes darba galdus un izstāstīja, kādus metālapstrādes darbus uzņēmums profesionāli veic ikdienā, remontējot tramvajus, trolejbusus un autobusus. Ekskursijas beigās audzēkni piedalījās viktorīnā, kuru sagatavoja uzņēmuma pārstāvis Gints Buraks, lai noskaidrotu audzēkņu zināšanas metālapstrādēs jomā. Uzņēmumā SIA   „L-ekspresis” audzēkņiem bija iespēja iepazīties ar ritošā sastāva remontdarbiem un izmantojamiem darba galdiem, ka arī satikties ar RVT Mašīnbūves nodaļas absolventu un 4.kursa audzēkņiem, kuri šobrīd strādā, praktizējas uzņēmumā.   

Pasākuma „Uzņēmēju dienas Mašīnbūves nodaļā” noslēdzošā ekskursijā Mašīnbūves nodaļas 2.kursa audzēkņi, kopā ar profesionālo priekšmetu skolotāju devas uz uzņēmumu SIA „Europlasts”. Ņemot vērā, ka 2.kursa audzēkņiem šī bija pirmā iespēja iepazīties ar darba vidi ražošanas nozarē, uzņēmuma pārstāvji iedrošināja audzēkņus pievērst uzmanību mācību vielai. Balstoties  uz faktu, ka  nozarē ir speciālistu trūkums uzņēmuma pārstāvji iedrošināja jauniešus, ka izvēlēta noderīga profesija, iespējama strauja karjeras attīstība, izaugsme  un viņu noteikti gaidīs mūsu absolventus savu darbinieku rindās, pēc tehnikuma beigšanas.  

Gadījumā, ja Jums ir radusies interese par  prakses iespējām augstāk minētajos uzņēmumos, esat laipni aicināti  uz RVT Karjeras izglītības centru , Dārzciema               ielā 70. 

Dalīties

Jaunākās publikācijas

Noark Electric mācību stends

3. jūlijā Rīgas Valsts tehnikuma Enerģētikas nodaļas mācību klasē tika uzstādīts globālā elektroiekārtu ražošanas uzņēmuma Noark Elektric dāvinātais mācību stends. Stendā ir uzstādīta jaunākā uzņēmuma

Traktordiena 2024

Rīgas Valsts tehnikums aicina apmeklēt pasākumu “Traktordiena 2024”, kas norisināsies 29. jūnijā Tērvetē! Šogad pasākumā pirmo reizi piedalīsies arī Rīgas Valsts tehnikuma Auto nodaļas pārstāvji