+371 67324146

Nordplus projekta seminārs Igaunijā

Rīgas Valsts tehnikuma pārstāvji no šā gada 31. oktobra līdz 3. novembrim piedalījās Nordplus Jauniešu izglītības programmas projekta „Zaļas darba vietas organizācija profesionālā skolā” (Organization of green workplace at vocational school), Nr. NPJR-2021/10065 trešajā starptautiskajā pieredzes apmaiņas seminārā Igaunijā, Valgā.

Rīgas Valsts tehnikumu seminārā pārstāvēja Projektu nodaļas vadītāja Sandra Bidzāne, Projektu nodaļas galvenā speciāliste Arita Ošiņa, mājas pārvaldniece Indra Sloka, audzēkņu pašpārvaldes vadītāja Ilona Šnikvalde un GL4-1 grupas audzēknes Diāna Lavriņenko un Aminata Daineko. Semināru organizēja Valgas apriņķa profesionālās izglītības centrs, un tajā piedalījās arī skolotāji un audzēkņi no Lietuvas, Igaunijas, Somijas un Norvēģijas profesionālajām skolām. Semināra galvenā tēma bija “Zaļā vide”, par ko gan projektā iesaistītie skolotāji, gan audzēkņi bija sagatavojuši mājasdarbu – prezentāciju, ko rādīja semināra laikā.

Seminārā projekta dalībnieki plašāk iepazinās ar projekta partnerskolu – Valgas apriņķa profesionālās izglītības centru, dodoties ekskursijā pa skolas nodaļām un mācību telpām. Jaunieši un skolotāji prezentēja savu profesionālās izglītības iestādi, un audzēkņi iepazīstināja ar savu valsti, pilsētu un paši sevi. Jaunieši piedalījās video izveides darbnīcā, ko vadīja Valgas apriņķa profesionālās izglītības centra skolotājs Mario Liimann. Projektā iesaistītie audzēkņi valstu komandās izveidoja prāta/domu kartes, kā padarīt vidi savā skolā dabai draudzīgāku. Pēc tam viņi prezentēja savas domu kartes semināra dalībniekiem.

Valgas apriņķa profesionālās izglītības centra projekta koordinatora vadībā semināra dalībnieki devās pie dabas – uz Tellingumäe skatu torni un Luhasoo dabas taku, kur jaunieši uzņēma video par mācībām zaļa vidē. Semināra pēdējā dienā notika ekskursijas uz Valgas atkritumu šķirošanas poligonu, ūdens attīrīšanas iekārtas un Jaanikese motokrosa trasi/izklaides centru, kur projekta dalībnieki ieguva daudz jaunas informācijas.

Seminārs noslēdzās ar audzēkņu video prezentāciju, izvērtēšanas anketu aizpildīšanu, projekta dalībnieku atgriezenisko saiti par notikušo semināru un sertifikātu saņemšanu.

Nākamais starptautiskais seminārs notiks 2023. gada 16.-20. janvārī Lietuvā.

Dalīties

Jaunākās publikācijas