+371 67324146

KARJERAS NEDĒĻA ĶĪMIJAS TEHNOLOĢIJAS NODAĻĀ

Janvāra pēdējā nedēļā Rīgas Valsts tehnikumā norisinājās Karjeras nedēļa Ķīmijas tehnoloģijas nodaļā, rosinot nodaļas jauniešus apzināties straujās izmaiņas tehnoloģijās, sabiedrībā un vidē.

Karjeras nedēļas laikā audzēkņi tikās SIA Groglass pārstāvjiem, lai gūtu priekšstatu par svarīgām zināšanām un izglītību, kas nepieciešamas darbam starptautiskā augsto tehnoloģiju firmā. SIA Groglass personāla nodaļas vadītajā Jeļena Rodionova prezentēja uzņēmumu kopumā un pastāstīja par tajā nodarbinātajām profesijām, nepieciešamo izglītību, prakses iespējām, savukārt, pētniece Kristīne Teivena novadīja atraktīvu lekciju par stikla pārklājumiem un to ražošanas tehnoloģiju. Nodarbību ēnot bija ieradies arī Sarkandaugavas pamatskolas 9.klases skolēns Artūrs Rozītis, kurš pēc karjeras konsultantes Solveigas Keisteres stundas izrādīja interesi par materiālu ķīmijas specialitāti pēc skolas absolvēšanas. Artūrs uzzināja kādas prasmes un iemaņas nepieciešamas attīstīt, lai pavasarī veiksmīgāk varētu iestāties ķīmijas tehnoloģijas nodaļā, kā arī iepazinās ar esošajiem studentiem un skolotāju Imantu Brūveri. Karjeras izglītības nodarbības noslēgumā Artūrs atzina, ka esot guvis vēl lielāku pārliecību, ka nākotni vēlas saistīt ar ķīmijas nozari.

AS “Grindeks” katru gadu nodrošina prakses iespējas tehnikuma audzēkņiem. Nodrošinot prakses vietas, uzņēmums sekmē audzēkņu teorētisko zināšanu pielietošanu reālā darbā, un veicina praktiskas iemaņas izvēlētājā specialitātē. Karjeras nedēļā AS “Grindeks” pārstāve Ilze Virza-Holodņikova uzrunāja 1.-2. kursa audzēkņus, aicinot nākotnē kļūt par farmācijas speciālistiem, uzsverot augstskolas nozīmi izaugsmes ceļā. Kvalitātes kontroles laboratorijas darbinieks Renārs dalījās pieredzē par praktisko darbu laboratorijā soli pa soli no 1.prakses līdz darba līgumam.

Karjeras nedēļas noslēgumā audzēkņi tikās ar ķīmijas tehnoloģijas nodaļas 2014.gada absolventiem. Klāvs Niklass un Annamarija Grava mācoties tehnikumā bija aktīvi klases līderi. Pēc 8 gadiem katrs no viņiem ir izveidojis veiksmīgu karjeru. Annamarija strādā ar nozari saistītā uzņēmuma, savukārt, Klāvs tieši pretēji darbojas valsts aizsardzības jomā, tāpēc iedvesmas stāsts esošajiem audzēkņiem par to kā veikt izvēli – atrast sevi bija interesants, lai redzētu cik svarīga ir katra izglītības pieredze nākotnē.

Dalīties

Jaunākās publikācijas