+371 67324146

KARJERAS NEDĒĻA DZELZCEĻA NODAĻĀ

2022. gada oktobra pirmā nedēļa tika veltīta karjeras izglītībai Dzelzceļa nodaļā. Šogad pasākuma mērķis bija veicināt interesi Dzelzceļa nodaļas audzēkņiem par izvēlēto profesiju un veidot pozitīvu priekšstatu par nākotnes darba iespējam nozarē, ka arī stiprināt savu piederību tehnikumam.

1.oktobris – Inženieru diena

Latvijas Dzelzceļnieku biedrības inženiertehniskā apvienība organizēja Dzelzceļa Inženieru dienu, kurā tehnikuma komandu pārstāvēja pedagogi un audzēkņi.

3.oktobris – Nākotnes iespēju diena

Eiropas Dzelzceļa līniju pārstāvji iepazīstināja ar Rail Baltica projektu un atklāja, kādas perspektīvas būs jaunajiem speciālistiem topošajā dzelzceļa sistēmā un kādas kompetences būs svarīgas nākotnes darbiniekiem. Ar audzēkņiem tikās valdes loceklis Artūrs Caune un personāla vadītāja Ieva Mūrniece.

Lasi vairāk: https://edzl.lv/aktualitates/projekta-jaunumi/eiropas-dzelzcela-linijas-toposajiem-dzelzcelniekiem-uzsver-nozares-perspektivas

4.oktobris – Vēstures diena

Ar izglītojošu lekciju “Latvijas dzelzceļš Eiropā no pagātnes uz nākotni” uzstājās VAS “Latvijas dzelzceļš” industriālā mantojuma eksperts Toms Altbergs.

5.oktobris – Absolventu diena

Eduards Kaļķis absolvēja tehnikumu 2014.gadā dzelzceļa transporta pārvadājumu organizācijas un kustības drošības tehniķa specialitātē. Šobrīd Eduards studē pedagoģiju, strādā kultūras jomā, būvē savu mazo dzelzceļu Jaunjelgavā un uzskata tehnikuma audzēkņu pašpārvaldē iegūtās komunikācijas prasmes par vienām no vadošajām viņa karjeras izaugsmē.

Eiropas Dzelzceļa līniju pārstāvji, runājot ar audzēkņiem, secināja, ka interesi apgūt dzelzceļnieka profesiju sekmējusi informatīvā kampaņa, pamanot to sociālās tīklošanas vietnēs un raisot interesi par dzelzceļa nozares specialitāti. Izvēloties studēt šīs zinības, svarīgi bijis tas, ka darba tirgū būs pieprasījums, teica 1. kursa students Andrejs. Savukārt, pirmkursniece Jana, kas apgūst sliežu ceļu saimniecības tehniķa profesijas zinības, teica, ka dzelzceļnieka profesija ir tradīcija viņas ģimenē, tāpēc arī izvēlējusies šo profesionālo dzīves ceļu, kam arī saredz labu perspektīvu nākotnē. 

Dalīties

Jaunākās publikācijas