+371 67324146

Jaunieši apmeklē lekcijas par traumatisma profilaksi un reproduktīvo veselību

Rīgas Valsts tehnikums sadarbībā ar LR Veselības ministriju laika posmā no 2023.gada 13. marta līdz 17.martam organizēja lekcijas ,,Traumatisma profilakse” un ”Reproduktīvā veselība”. Lekcijas tika organizētas jomas “Veselība un fiziskās aktivitātes” mācību priekšmeta Sports nodarbību laikā.

Veselības ministrijas organizētajās bezmaksas nodarbībās audzēkņiem bija iespēja/s noklausīties lekcijas par Traumatisma profilakses pasākumiem, gūt izpratni par  vecumposmam raksturīgākajiem traumu veidiem /par traumu gūšanas apstākļiem/ /(kritiens ūdenī, apdegumi, alkohola lietošana u.c.). Audzēkņi grupās /izskatīja un/ izanalizēja dažādas situācijas par drošību, iepazinās ar drošības jautājumiem  un veicamajiem profilakses pasākumiem.

Traumatisma profilakses /pasākuma/ lekciju noklausījās šādu grupu audzēkņi: /un audzēknes/: GL1, KT 2/KD 2, S1, ET1, KD1/KT1/BG1, GL2-1, B2, DP1-2, EA1, DT2-2, GK2-2, DT2-3, L1/SC1/TP1, A2-1, GK1, GL2-2, DT2-1, DP1-4, S2 B1, AV1, A2-2, DP2-3, DT1-1, TA1/DEM1, DP1-3 un DT1-2.

/Dažas audzēkņu atziņas par dzirdēto ”Traumatisma profilakse” lekcijās:

Bija interesanti risināt dažādas problēmas un uzzināt, ko darīt dažādās situācijās”

“Informatīva, daudz ko uzzināju. Ļoti laba pasniedzēja.”

“Uzzināju kā labāk izvairīties no traumu iegūšanas. Patika, ka uzskatāmi parādīja vairākas situācijas un kādas sekas no tām var būt.”

“Loti interesantas, uzzināju daudz ko jaunu, man bija interesanti uzzināt un  klausīties citu domas.”

“Man šī lekcija patika, lekcijas vadītāja bija jauka, atvērta, kas padarīja lekciju interesantu”

“Patika tas, ka mēs komunicējām ar cilvēkiem, ar kuriem iepriekš nebijām runājuši. Bija ļoti interesanti un pamācoši uzdevumi, kuru dēl mēs varam nākotnē novērst nepatīkamus gadījumus. Nodarbības vadītāja ļoti saprotoši un skaidri paskaidroja visu. Beigās bija patīkami saņemt anketu. Tas liecināja, ka lekciju vadītājai svarīgi uzzināt mūsu pašsajūtu lekcijas laikā. Bija jauki, ka atbildot uz jautājumiem, bija interesanti dzirdēt citu atbildes un viedokli.”

“Lekcija ļoti pamācoša un ļoti interesanta. Patika atbildēt uz jautājumiem. Šī lekcija mums lika aizdomāties par to cik daudz un dažādas traumas var iegūt.”

Lekcijas par reproduktīvo veselību noklausījās šādu grupu audzēkņi un audzēknes: GL1, KD1/KT1/BG1, ET1, DP3-2, ET3, B2, DD3 /PRT 3, DP1-2, EA1, GK1, SC1/TP1/L1, DP3-3, DT1-1, L3/TA3/TP3, TA1/DEM1, DP1-3 un DT1-2.

Neliels audzēkņu domu apkopojums par dzirdēto ”Reproduktīvās veselības” lekcijās:

“Interesanti bija dzirdēt pie kā vērsties un ko darīt noteiktās situācijās, kā arī bija patīkami uzzināt ko jaunu”.

“Ļoti informējoša, uzzināju nianses, ko iepriekš nezināju”

“Patika, kā visu paskaidroja”.

“Lekcija interesanta un ieguvu jaunas zināšanas.”

Paldies sporta skolotājai Ilzei Holstei un Audzināšanas nodaļas izglītības metodiķei Ievai Dorilai, par izzinošo nodarbību organizēšanu.

Dalīties

Jaunākās publikācijas