+371 67324146

Iegriez karjeru profesionālajā izglītībā, nāc mācīties RVT!

Ar īpašu aicinājumu – iegriezt karjeru profesionālajā izglītībā – Rīgas Valsts tehnikums (RVT), piedaloties un organizējot karjeras izglītības pasākumus, aicināja iepazīt plašo profesionālās izglītības programmu piedāvājumu un saņemt karjeras attīstības atbalstu.

Aprīļa sākumā Ķīpsalas izstāžu centrā, notika nacionālais jauno profesionāļu meistarības konkurss SkillsLatvia 2023.  Paraugdemonstrējumu “Izmēģini prasmes” ietvaros RVT stendā tika atklāts enerģētikas, mašīnbūves, auto un projektu nodaļas audzēkņu un pedagogu sadarbībā tapušais elektro velosipēdu-trenažieris, kuru minot stenda apmeklētājiem bija iespēja ražot enerģiju savu viedierīču alternatīvai uzlādei.

Pēc izstādes tika organizēta attālinātā informācijas diena MS Teams, lai sniegtu iespēju tiem apmeklētājiem, kuriem nebija iespēja apmeklēt izstādi klātienē. Tiešsaistes laikā interesentiem bija iespēja tuvāk iepazīt profesijas, izglītības programmas, mācību vidi un uzdot dažādus interesējošus jautājumus par mācību procesu, iegūto kvalifikāciju, uzņemšanas prasībām un tālākās karjeras iespējām pēc izglītības programmu apguves.

Maijā tehnikums plaši vēra abu ēku durvis. 17.maijā RVT ēkā K.Valdemāra ielā 1c uzņēma jauniešus, kurus saista datorikas, komercdarbības un ķīmijas jomas. Komercadrbības nodaļā notika skolēnu mācību uzņēmumu prezentācijas, absolventu uzstāšanās un sadarbības partneru – darba devēju AS Swedbank un SIA LPP Latvia Ltd. prezentācijas. Datorikas nodaļā bija iespēja uzlabot savas datora komplektēšanas prasmes un apgūt tīklu vadu izveidi ar RJ45 konektoru, kā arī aprunāties par prakses iespējām uzņēmumā SIA reDevice. Savukārt 18. maijā Dārzciema ielā 70 tika aicināti interesenti enerģētikas, dzelzceļa, auto, mašīnbūves, drukas un mediju, kā arī kokapstrādes jomā.

Pasākumu atklāja RVT deju kolektīvs “Pavediens” un īpašie viesi no Krāslavas teritoriālās struktūrvienības ar modes skati.

Apmeklētājiem tika piedāvātas meistardarbnīcas spiralētu blociņu izgatavošanā. Sadarbībā ar Mašīnbūves asociāciju notika mašīnbūves tehniķa profesijas paraugdemonstrējumi TEHNOBUSĀ. Interesenti varēja braukt dzelzceļa lokomotīves simulatorā kopā ar AS “Pasažieru vilciens” speciālistiem. Auto nodaļas mācību auto serviss un krāsotava lepojās ar savu mūsdienīgo aprīkojumu un piedāvāja iejusties AS “Rīgas satiksme” autobusa vadītāja lomā, kā arī izzināt autobusa tehnisko pusi. Enerģētikas nodaļā RVT absolvents – šobrīd A/S “Sadales tīkls” inženieris Guntis Puriņš dalījās atmiņās par vērtīgo pieredzi, mācoties RVT. Kokapstrādes paraugdemonstrējumi notika sadarbībā ar SIA “Bolderāja Serviss”.

Maija izskaņā skolēni, jaunieši un ģimenes no visas Latvijas iepazina meža nozari Baltijā lielākajā meža izziņas pasākumā “Latvijas Meža dienas” Tērvetē. Izstādē RVT aktīvi sevi pieteica ar meistardarbnīcām kokapstrādē, poligrāfijā un alternatīvajā enerģētikā, sniedzot iespēju darboties gan maziem bērniem, jauniešiem, gan sirmgalvjiem. Lai gan visvairāk pasākumā bija ieradušās ģimenes no tuvākās apkārtnes – Dobeles, Bauskas un Jelgavas – daudz bija apmeklētāju arī no Rīgas.

Informatīvo pasākumu cikls ir veiksmīgi noslēdzies un jau 19.jūnijā gaidīsim visus studētgribētājus. Plašāka informācija par uzņemšanu RVT pa tālruni: 29905752 vai e-pastu: uznemsana@rvt.lv.

Ar uzņemšanas nosacījumiem aicinām iepazīties RVT mājaslapā: https://www.rvt.lv/uznemsana-2023-2024-m-g/

Dalīties

Jaunākās publikācijas

Latvijas Meža dienas 2024

Ideja brīvdienām! Piektdien un sestdien kopā ar ģimeni un draugiem dodies uz meža festivālu Latvijas Meža dienas 2023. Piedalies izzinošās un izklaidējošās aktivitātēs – būs