+371 67324146

GUSTAVA VANAGA stipendijas pasniegšana

Šī gada 10.aprīlī svinīgā pasākumā RTU Inženierzinātņu vēstures pētniecības centra (IVPC) ekspozīcijas zālē pulcējās Rīgas Valsts tehnikuma (RVT) Ķīmijas tehnoloģijas nodaļas izglītojamie un pedagogi, lai sveiktu ievērojamā Latviešu ķīmiķa Gustava Vanaga šī gada stipendijas laureātu. 

Gustavs Vanags (1891-1965) ir izcils Latvijas ķīmiķis organiķis. Pēc Latvijas Universitātes beigšanas turpat turpinājis zinātnisko un pedagoģisko darbu – no asistenta līdz profesoram, ķīmijas fakultātes dekānam. Bijis Organiskās sintēzes institūta dibinātāju skaitā. Izveidojis Latvijas ķīmiķu organiķu skolu ciklisko beta diketonu ķīmijā. G.vanaga un viņa skolnieku darba rezultātā tapuši vairāki medicīnā, lauksaimniecībā un analītiskajā ķīmijā lietojami preparāti un reaģenti.

G. Vanaga stipendija šogad tika pasniegta jau 11. gadu, ik gadu to iegūst  labākais RVT Ķīmijas tehnoloģijas nodaļas 3. kurs izglītojamais par aktivitāti ķīmijas apgūšanā un sasniegtajiem rezultātiem, kā arī par izciliem sasniegumiem mācībās. 

Šogad prestižo stipendiju saņēma RVT 3. kursa audzēkne Darja Aļeksejeva.

Pasākuma gaitā IVPC komanda iepazīstināja viesus arī ar RTU vēsturi, un izspēlējām interaktīvo spēli, kurā bija ietverti arī jautājumi par ķīmijas studiju pirmsākumiem 19. gadsimtā Baltijā senākajā tehniskajā augstskolā – Rīgas Politehnikumā (tagad – RTU) un slaveniem ķīmijas zinātniekiem, kuru darbība saistīta ar augstskolu.

Dalīties

Jaunākās publikācijas

Latvijas Meža dienas 2024

Ideja brīvdienām! Piektdien un sestdien kopā ar ģimeni un draugiem dodies uz meža festivālu Latvijas Meža dienas 2024. Piedalies izzinošās un izklaidējošās aktivitātēs – būs