+371 67324146

Ekskursija uz Centrālās statiskas pārvaldi

Šī gada 12. aprīlī, Rīgas Valsts tehnikuma vidējās profesionālās izglītības programmas “Grāmatvedība” 2. kursa izglītojamie – topošie uzskaites grāmatveži devās mācību ekskursijā uz Centrālās statistikas pārvaldi.

 „Centrālās statistikas pārvalde ir vieta, kur dati kļūst par stāstiem, rīku sabiedrības izzināšanai un nākotnes lēmumu pieņemšanai. Tā sadarbojās ar valsts un pētniecības iestādēm, lai dati sasniegtu tos, kuriem tas tiešām ir aktuāli, kā arī runā ar visu sabiedrību, kopā veido datos balstītus stāstus”.

Ekskursijas ietvaros audzēkņiem bija iespēja:

– uzzināt par statistikas ražošanas procesiem;

– uzzināt par grāmatvežu pienākumiem iesniegt dažādās statiskās atskaites par uzņēmuma darbību;

– uzzināt vairāk par CSP kā iestādi un darba devēju;

– iepazīties ar jomas ekspertiem un aktuālajām vakancēm;

– uzzināt, kā norit darba intervija un saņemt padomus, kā tai vislabāk sagatavoties;

–  piedalīties konkursos un neformālā gaisotnē uzdot sev interesējošos jautājumus.

Centrālās statistikas pārvaldē strādā dažādu profesiju un specialitāšu pārstāvju (IT speciālisti, ekonomisti, finanšu analītiķi, grāmatveži, klientu apkalpošanas speciālisti u.c.), kurus vieno analītisks un zinātkārs skats uz pasauli, precizitāte, strādājot ar detaļām, kā arī spēja saskatīt kopainu. Vairums darbinieku strādā Rīgā, bet daļa – CSP struktūrvienībās Preiļos, Valmierā un Kuldīgā.

Ekskursijas noslēgumā audzēkņi uzzināja par praksi, par iespējam turpināt mācības augstskolās, apvienojot tos ar darbu un par karjeras izaugsmi Centrālās statiskās pārvaldē.

Audzēkņus mācību ekskursijā pavadīja grāmatvedības profesionālo priekšmetu pedagogs Nataļja Paramonova un grupas audzinātāja Diāna Barkane.

Dalīties

Jaunākās publikācijas

Latvijas Meža dienas 2024

Ideja brīvdienām! Piektdien un sestdien kopā ar ģimeni un draugiem dodies uz meža festivālu Latvijas Meža dienas 2024. Piedalies izzinošās un izklaidējošās aktivitātēs – būs