+371 67324146

Audzēkņi – Vecrīgas objektu gidi

Sociālo zinību un vēstures skolotājas Andas Neimanes stundās nav garlaicīgi. Pagājušajā mācību gadā tehnikuma pirmo kursu audzēkņi devās uz Latvijas Kara muzeju, lai dziļāk apgūtu tēmu par Latvijas dalību starptautiskajās organizācijās, bet šī gada  septembrī 2.kursa grupu DP2-1, DP2-2, DP2-3 un DP2-4, DT2-1, DT2-2, DT2-3, MG2 un M2 jaunieši devās pārgājienā pa Vecrīgu. Tas gan nebija parasts pārgājiens – audzēkņi iejutās vēstures gidu lomā ar mērķi dziļāk apgūt tēmu – “Kultūras mantojums kā vēsturiskās atmiņas un apziņas nesējs”. Grupām bija iedalīti dažādi Vecrīgas objekti, katram objekta “gidam” saplānotas 3-5 minūtes, lai pārējie grupas biedri uzzinātu objekta vēsturisko un tagadnes stāstu. Atgriežoties klases telpās, jaunieši novērtēja savu un savu grupas biedru stāstījumu par to, kā ir veicies ar uzdevuma izpildi. Jānovērtē arī ir jauniešu un skolotāju izturība, jo katras grupas pārgājiena laikā tika nostaigāti vairāk nekā 10 tūkstoši soļu, kā arī vairākām grupām trāpījās lietains laiks, bet grupa DP2-1 pat iekļuva pamatīgā lietusgāzē.

Paldies skolotājai Andai Neimanei par to, ka sekmē mācīšanās procesu, vienlaikus attīstot audzēkņu prasmes, kā arī paldies par atbalstu sporta skolotājiem Ilzei Holstei un  Ģirtam Magonem, priekšmeta Valodas, kultūras izpratne un izpausmes skolotājai Lienei Elizabetei Čakstei, kā arī par aktīvu līdzdarbošanos pārgājienos grupu audzinātājai Inetai Maļinovskai.

Dalīties

Jaunākās publikācijas

Latvijas Meža dienas 2024

Ideja brīvdienām! Piektdien un sestdien kopā ar ģimeni un draugiem dodies uz meža festivālu Latvijas Meža dienas 2023. Piedalies izzinošās un izklaidējošās aktivitātēs – būs