PIKC Rigas Valsts tehnikums

Rīgas Valsts tehnikums

Profesionālās izglītības kompetences centrs

            RVT Limbažu teritoriālajā struktūrvienībā 27.martā norisinājās kārtējā karjeras izglītības nodarbība. Šoreiz tās tēma bija “Darba meklēšanas process” , kurā GV1-2 grupas audzēknes apguva CV veidošanas un motivācijas vēstules rakstīšanas prasmes.

            Nodarbību vadīja NVA Limbažu nodaļas karjeras konsultante Ramona Kočāne, kura sniedza plašu informāciju par CV un motivācijas vēstuļu veidiem un to veidošanas principiem, kā arī analizēja dažādus paraugus un reālus piemērus. Liela uzmanība tika pievērsta izplatītāko kļūdu analīzei, kā arī jaunākajām tendencēm šajā jomā. Uz nodarbību meitenēm bija jāierodas ar savu sastādīto CV un motivācijas vēstuli, līdz ar to bija iespējas izvērtēt savu darbu un pēc nodarbības to pilnveidot.

Meitenes atzina, ka nodarbība bija ļoti vērtīga, jo tika apgūtas daudz iepriekš nezināmas un precizētas jau iepriekš zināmas lietas. Divu stundu nodarbības laiks paskrēja nemanot un iegūts tika patiešām daudz.

Kā atzina Sandra Taube: “ Bija interesanti. Lai gan esmu daudz rakstījusi CV, gan motivācijas vēstules, tomēr uzzināju daudz jaunas lietas.”

Undīne Lapiņa atzīst: “Iemācījos kā pareizi rakstīt CV un motivācijas vēstuli, noskaidroju visbiežākās kļūdas, kuras tiek pieļautas, iemācījos kā rakstīt šos dokumentus, lai darba devējam būtu vēlēšanās mani aicināt uz interviju.”

Cerams, ka nodarbībā iegūtās zināšanas topošajām grāmatvedības speciālistēm palīdzēs vieglāk atrast uzņēmumu, kurā iziet kvalifikācijas praksi, kas būs jau pēc dažiem mēnešiem.

cv un motivacijas vestule

PKK Laimrota Surska

20. un 22. martā PIKC „Rīgas Valsts tehnikums” Laidzes teritoriālajā struktūrvienībā projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros notika karjeras attīstības atbalsta pasākums „EXPO Laidze 2018”. Pasākuma mērķis bija iepazīties ar karjeras iespējām nozarē, mūsdienu darba tirgus prasībām jaunajiem profesionāļiem, jaunākajām tehnoloģijām, iekārtām un instrumentiem. 
20. martā jauniešiem bija iespēja iejusties būvnieka lomā un tikties ar nozares profesionāļiem, lai uzzinātu cik nozīmīgas ir mācības šajā jomā. Savos karjeras stāstos dalījās SIA „Pretpils” vadītājs - Andris Rorbahs, uzņēmuma „Latfra Export” vadītājs Ilvars Pļaviņš un SIA „Alia Norte” valdes priekšsēdētājs Oskars Upītis. Meistarklases, praktiskās nodarbības, sadarbībā ar SIA „O. Bāres būvmateriāli” valdes priekšsēdētāju Olgu Bāri, vadīja WEBER pārstāvis Māris Dembovskis un DeWalt pārstāvis Gusts Kāpostiņš. Nodarbību laikā jaunieši montēja sausās būves konstrukcijas, izmantojot DeWalt instrumentus, tādējādi gūstot pieredzi darbā ar mūsdienīgiem un jaudīgiem darba instrumentiem. Savu meistarību grīdu klāšanā jaunieši varēja pierādīt Weber organizētajā meistarklasē „Weber grīdu sistēmas, raksturīgākās kļūdas grīdu sistēmu izveidošanā. Darbs ar grīdu sistēmu materiāliem.”.
22. martā jauniešus uzrunāja SIA „Talsu piensaimnieks” komercdirektors Ilgonis Kalnmals, SIA „Kurzemes sēklas” valdes priekšsēdētājs Andris Kiršentāls, savā pieredzē dalījās un meistarklasi „Ciemiņš virtuvē” vadīja šefpavārs, restorānu īpašnieks Raimonds Zommers. Improvizētā virtuvē R. Zommers kopā ar IP „Ēdināšanas pakalpojumi” audzēkņiem gatavoja uzkodas un desertu. Pasākuma gaitā raisījās radoša diskusija par nepieciešamajām īpašībām un kompetencēm jaunajiem profesionāļiem ēdināšanas un komercdarbības nozarēs. 
Pirms pasākuma dalībnieki vīziju par savu profesionālo darbību atzīmēja karjeras kokā. 
Paldies visiem karjeras dienu apmeklētājiem par aktīvu iesaistīšanos.

tn Files.fm 221

Fotogrāfijas no pasākuma skatīt šeit.

Pedagogs karjeras konsultants Baiba Purlica

 

2018. gada 7. martā RVT Laidzes struktūrvienībā norisinājās profesionālās orientācijas pasākums, tikšanās ar uzņēmēju, kafijas namiņa „Ie-pauzē!” īpašnieci Kristīni Kromani un nodibinājuma „Talsu novada fonds” valdes priekšsēdētāju, Talsu 2. vidusskolas skolotāju  Ivetu Rorbahu.  

K. Kromane dalījās pieredzē par sava sapņa realizāciju - kafijas namiņa dibināšanu. Namiņš iepriekš bijusi tukša ēka un kalpojusi par noliktavu, malkas glabātuvi. Kad K.Kromane kļuvusi par bezdarbnieci, nav metusi "plinti krūmos", bet  uzrakstījusi biznesa plānu un vērsusies ALTUM (finanšu institūcija, kas sniedz valsts atbalstu). Viņai tā bijusi jauna pieredze. Tika ieguldīts milzīgs darbs. Kafijas tasītes, tējas krūzes tapušas Talsu keramiķu darbnīcā «Ciparnīca» un uz tām ir spāre. Uzņēmuma logo - tauriņš. Apmeklētājiem piedāvā kafiju un tēju omulīgās telpās, arī jauniešiem bija iespēja izmēģināt spēkus dažādu kafijas un tējas aromātu atpazīšanā.

Nodibinājuma „Talsu novada fonds”  valdes priekšsēdētāja  Iveta Rorbaha jauniešus uzrunāja par labdarību, sīkāk pastāstot par pārtikas atkritumu samazināšanu. I. Rorbaha pastāstīja, kā Francija cīnās ar pārtikas izmešanu, un kā tā kļuvusi par pirmo valsti pasaulē, kas izdevusi īpašu atkritumu apsaimniekošanas likumu. Kā vizuālo materiālu I. Rorbaha izmantoja prezentāciju.

Tika rādīts video par dāņiem, kuri cenšas samazināt pārtikas atkritumu apjomu un ieviest pārtikas produktu iegādāšanos bez iepakojuma. Viena no populārākajām šīs idejas atbalstītājām ir Selīna Jūla (krieviete) - biedrības “Pārtrauciet izšķērdēt ēdienu” vadītāja. Jauniešus iedvesmoja video stāsts par žurnālistu, pārtikas aktīvistu un atkritumkulinārijas entuziastu Dāvidu Grosu.  Viņš uzņēmis izklaidējošu ceļojuma filmu, viņš izbraukā 5 valstis ar mašīnu, kas darbojas ar cepamo eļļu. Līdzi viņam ir atkritumu konteiners, kas pārvērsts virtuvē, jo tieši atkritumos viņš atrod sastāvdaļas saviem ēdieniem. Radošās maltītes viņš gatavo kopā ar pasaules klases šefpavāriem, zinātniekiem un gardēžiem.

            Jaunieši diskutēja un darbojās dažādās praktiskās darbnīcās, aprobējot redzēto un dzirdēto.

karjera12

Pedagogs karjeras konsultants Baiba Purlica

PIKC RVT Limbažu teritoriālajā struktūrvienībā š.g. 22. februārī projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros tika rīkots karjeras izglītības pasākums “Gribu būt grāmatvedis!”. Pasākuma mērķis bija iepazīt grāmatveža profesijas būtību, tās nākotnes perspektīvas un karjeras iespējas tajā. Pie topošajām grāmatvedēm, GV1-2 grupas audzēknēm viesojās grāmatvedības uzņēmuma SIA “Spīdola AZ” pieredzējušas speciālistes Anita Krūmiņa un Gaida Blūma, kuras šo darbu ir veikušas gan centralizētās ekonomikas apstākļos strādājot algotu darbu, gan pašreiz tirgus ekonomikā savā uzņēmumā sniedzot grāmatvedības ārpakalpojumus. Pieredzējušās speciālistes tika izvēlētas tieši šo iemeslu dēļ, lai varētu salīdzināt darba ņēmēja un darba devēja pienākumus, kā arī lai salīdzinātu vienu un to pašu profesiju ilgākā laika posmā, lai izvērtētu prasības, pārmaiņas un tendences šajā jomā.

            Nodarbības laikā meitenes guva priekšstatu par to, kā ir mainījusies grāmatveža profesija, pienākumi, darba apjoms, kā to ietekmējušas pārmaiņas tehnoloģijas un likumdošanas jomā. Plaša informācija tika sniegta par grāmatvedības zināšanu pielietojumu, to nozīmi daudzās profesijās, par konkurētspējas priekšrocībām darba tirgū, izmantojot šīs zināšanas, risinātas un analizētas praktiskas situācijas. Topošās un esošās grāmatvedes pārbaudīja arī savas spējas Latvijas naudas atpazīšanā, pēc kā nācās atzīt, ka grāmatvedis strādā tikai ar dokumentiem, līdz ar to kāda monēta nemaz īsti nav zināma. Daudz tika runāts un analizēti reāli piemēri par grāmatveža profesijā nepieciešamajām īpašībām, prasmēm un attieksmi pret darbu, par mācīšanos mūža garumā.

            Meitenes ļoti augstu novērtēja nodarbību, jo varēja salīdzināt savu priekšstatu par grāmatveža profesiju ar pieredzes bagātu profesionāļu pieredzi, pārbaudīt un nostiprināt jau iegūtās zināšanas, izanalizēt reālus piemērus un saņemt atbildes uz neskaitāmiem jautājumiem gan par grāmatveža profesiju, gan par nodokļu reformas ietekmi uz to.

            Dažkārt mācību procesā meitenēm rodas šaubas par savām spējām un prasmēm, par to, kā lai apgūst visu, kas nepieciešams, bet šī nodarbība noteikti uzmundrināja un lika saprast, ka grāmatvedību skolā vien iemācīties īsti nevar, ka par labu un zinošu grāmatvedi var kļūt tikai laika gaitā praktiskā darbā. Diskusijā pēc nodarbības to arī secināja Ieva Ungure: “Sapratu, ka grāmatvedība ir jāmācās visu mūžu, ka skolā to pilnībā iemācīties nevar.” Savukārt, Dace Andersone atzina: “Skaidrs, ka grāmatvedības zināšanas noder jebkur un tā ir visa dzīve, kas mums ir visapkārt.”

Pedagogs karjeras konsultants Laimrota Surska

PIKC RVT Krāslavas teritoriālajā struktūrvienībā 2017. gada nogalē un 2018. gada sākumā notika vairāki mācību semināri, pasākumi, vieslekcijas.

Decembrī karjeras ievirzē tika organizēts mācību seminārs “Auto virsbūves remonta un metāla formēšanas paņēmieni un mērīšanas sistēmas pielietošana”. Semināru vadīja uzņēmējs no Igaunijas Margus Treial.

igaunis

Tāpāt ar mērķi raisīt jauniešos interesi par profesijām, kuras ir iespējams apgūt PIKC RVT Krāslavas teritoriālajā struktūrvienībā, janvārī notika izbraukuma pasākums pie Krāslavas pamatskolas audzēkņiem (defile – izgatavoto apģērbu demonstrēšana).

pamatskola

Februārī tika rīkots seminārs ar karjeras ievirzi kinomatogrāfijā. Seminārs bija par foto un video darbības specifiku, sižetu veidošanu un montāžu, kas tiks vēlāk izmantota jauniešu studijas ietvaros. Jaunieši veidos sižetu klāstu, kas ir izveidojuši veiksmīgu karjeru mūsu novadā un nav aizbraukuši prom. Sižetu sērija veltīta Latvijas 100 gadei. Kursus vadīja kinomatogrāijas asociācijas kinooperators GINTS BĒRZIŅŠ un kolēģis ARMANDS JAKOVELS.

rezhisors

   Pedagogs karjeras konsultants Žanna Drozdovska

Eiropas projekta Nr. 8.3.5.0/16/I/001, “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros 16. februārī uz Jelgavu devās Rīgas Valsts tehnikuma K1-1 un K2-1 Kokapstrādes nodaļas kursu audzēkņi, lai iepazītos ar savas izvēlētās profesijas tālākizglītības iespējām augstskolā. Kokapstrādes katedras mācībspēki bija sagatavojuši ļoti plašu programmu visas dienas ietvaros, iesaistot arī studējošo mežkopju biedrības ,,Šalkone‘’ jauniešus. Starp viņiem bija arī RVT absolvents, mūsu gids un pavadonis Meža fakultātes ēkā notiekošajās nodarbībās un studentu kopmītnēs, kas radīja savdabīgu viesmīlības un kopības sajūtu. Šai mācību ēkai ir ne tikai īpašs koka noformējums un smarža, bet arī muzejiska vēstures un dabas vide, kura liek sajust koku ne tikai kā kokapstrādes izejmateriālu. Botānikas nodarbībā bija iespēja gan pārbaudīt esošās zināšanas, gan iepazīt daudz neredzēta, sajust savu interesi - tas mani saista vai nē, jo šī fakultāte izglīto mežziņus. Nodarbības par meža kaitēkļiem, mežu atjaunošanu un kopšanu dienas gaitā jau vairākos radīja vēlmi studēt tieši šo profesiju.
Lai saprastu, ko dara mežinženieri, varēja iepazīties ar mežizstrādes tehniku un bija radīta pat ekskluzīva iespēja katram pastrādāt ar forvardera simulatoru.
Vislielākā darbošanās notika Kokapstrādes katedrā. Jauniešiem bija iespēja saprast izvēlētās profesijas nozīmīgumu, perspektīvas, jaunumus un pētniecību, kas saistīta ar būvniecību un dažādu lietu radīšanu. Kopā ar pasniedzējiem varēja darboties vai novērot iekārtu un tehnoloģiju pielietojumu kokmateriālu novērtēšanā un testēšanā, pašiem iemēģināt roku lāzergravēšanā. Izvēle studēt šajā augstskolā iepazītās profesijas vairs nevarētu būt nejauša un neapdomāta.

tn LLU

Pedagogs - karjeras konsultants Anita Rekšņa

Latvijas Reitingi