PIKC Rigas Valsts tehnikums

Rīgas Valsts tehnikums

Profesionālās izglītības kompetences centrs

No 2016. gada decembra līdz 2017. gada februārim visā Latvijā notiek akcija profesionālās izglītības popularizēšanai un atbalstam, ko rīko IZM sadarbībā ar Latvijas Darba devēju konfederāciju (LDDK). Eiropas profesionālo prasmju nedēļa (2016. gada 5.-9. decembris) tika organizēta, lai parādītu profesionālās izglītības un apmācības pozitīvos aspektus un īpaši izceltu konkrētus tādas paraugprakses piemērus, kurā vērojama izcilība un kvalitāte. Šajā laikā notika daudzi un dažādi pasākumi, kuros iesaistījās daudzas profesionālās izglītības iestādes.

Eiropas profesionālo prasmju nedēļā Rīgas Valsts tehnikuma Limbažu teritoriālajā struktūrvienībā tika organizētas „Jauniešu darbnīcas”, kurās interesenti varēja uzklausīt profesionālajā izglītībā iesaistīto jauniešu pieredzi mācību procesa laikā, kā arī saņēma informāciju par darba iespējām Limbažu novadā.

Rīgas Valsts tehnikumā 2017. gada 15. februārī plkst. 14.00 notiks tikšanās ar „Jauniešu garantijas” grupu audzēkņiem ar mērķi sniegt atbalstu karjeras jautājumos; pasākuma nosaukums ,Karjeras pēcpusdiena''. Šādas tikšanās RVT notiek jau otro gadu, pasākumu atbalsta VIAA un pieaicinātie lektori. Labvēlīgā, draudzīgā gaisotnē jauniešiem ir iespēja uzdot jautājumus, saņemt atbildes un aizdomāties par turpmākās izglītības iespējām.

Pasākumu plāns karjeras pilnveidei tehnikumā 2016./2017. m.g.  skatīt šeit.

Ja Tev ir 10 - 23 gadi, esi zinātkārs un radošs, tad apmeklē Tehniskās jaunrades dienas un iejūties inženiera ādā! Darboties varēs «Robotikas darbnīcā» – šogad dalībniekiem tiek solīts kas nebijis. «Ķīmijas laboratorijā» būs iespēja izmēģināt «Saturna koka audzēšanu», bet «Mehānikas praktikuma» apmeklētāji varēs konstruēt katapultu. Savukārt «Elektrostacijā» jaunieši radīs savu elektronisko metamo kauliņu, kas noderēs tad, kad galda spēlēs būs pazaudēti visi kauliņi. Tāpat varēs vērot, kā apzeltī lietas, arī stikla dubultlaušanu un Neņūtona šķidruma brīnumus.

Piesaki savu dalību jau laicīgi, aizpildot elektronisko anketu, vai uz vietas pasākuma dienā. Dalība pasākumos ir bez maksas. 

RTU Inženierekonomikas un vadības fakultāte 31.maijā atver durvis, sniedzot iespēju piedalīties karjeras orientācijas darbnīcā, kā arī izvēlētajā studiju virzienu praktiskajā nodarbībā, kas sniegs Jums iespēju iepazīt sevi, studiju vidi, procesu un saņemt atbildes uz svarīgākajiem jautājumiem.
Pieteikšanās līdz 28.maijam ŠEIT – iespēja iepazīst sevi un nākotnes iespējas kopā ar RTU IEVF.
Vairāk par pasākumu ŠEIT.

2016. gada 6.. aprīlī vairāk nekā 75 PIKC „Rīgas Valsts tehnikums” jaunieši apciemoja Transporta  sakaru institūtu (TSI), lai uzzinātu vairāk par turpmākās izglītības iespējām. Jauniešus uzrunāja TSI rektors Igors Graurs, bija iespēja noklausīties interesantu, karjeras speciālista Jolantas Priedes, lekciju “Karjera: pieprasītās prasmes darba tirgū un darba tirgus perspektīvas”. Noderīgu informāciju jauniešiem stāstīja studiju departamenta vadītāja Ilona Оzoliņa.

Pasākuma otrajā daļā notika ekskursija. Tehnikuma audzēkņi apskatīja TSI mācību telpas, zinātniskās laboratorijas, interesantu informāciju jauniešiem sniedza Akadēmiskās un Profesionālās aviācijas centra laboratorijas vadītājs N. Ļekanovs un Telekomunikāciju, elektronikas un robotikas centra vadītājs A.Kraiņukovs.

Paldies TSI psihologam Išgalejum Išmuhametovam par veiksmīgu sadarbību un tehnikuma jauniešiem, kuri izmantoja šādu iespēju; papildināja savas zināšanas, ieguva jaunu pieredzi. 

Bildes no pasākuma skatīt šeit

Latvijas Reitingi