+371 67324146

“No grauda līdz maizei”

2021. gada 1. oktobrī 119 tehnikuma audzēkņi devās aizraujošā latvisko sajūtu un garšu ceļojumā uz Cēsīm, apmeklējot Maizes mājas lauku sētu, iniciatīvas Latvijas skolas soma ietvaros. Maizes mājas saimnieki vēstīja, ka zemnieku saimniecību izveidoja Latvijas Brīvības cīņu dalībnieks Pēteris Šedriks un, ka Brīvības cīņu dalībniekiem tika dota iespēja izveidot savu saimniecību ar tiesībām izpirkt zemi – kļūstot par saimniekiem savā zemē. Savas zemes un darba mīlestība ir vērtības, ko Pēteris un viņa sieva Alma ir pratuši nodot mantojumā turpmākajām paaudzēm.

Jaunieši piedalījās saliedējošā pasākumā ar interesantiem grupu uzdevumiem un sporta aktivitātēm, kopīgu sāļas un saldas ugunskura maizes cepšanu un gardas zupas cienasta baudīšanu. Pīrādziņu cepšana mijās ar izturības un veiklības pārbaudi, jo daudzi nekad ko tādu nebija darījuši, tas raisīja gan smieklus, gan apmulsumu par to kā to mīklu saturēt kopā.

Šis bija izcils pasākuma noslēgums, žēl bija tik ātri doties prom, jo kopīgā maltīte radīja patiesu kopā būšanas sajūtu, kas tik ļoti bija nepieciešama pēc ilga klātienes neredzēšanās perioda. Tāpat jaunieši viesojās Eduarda Veidenbauma muzejā “Kalāči”, kur bija iespēja uzzināt nedaudz vairāk par Eduardu Veidenbaumu nekā ir rakstīts mācību grāmatā.

Dalīties

Jaunākās publikācijas

PROJEKTS MŪSU NĀKOTNEI 

No 20. septembra līdz 22. septembrim notika Erasmus+ KA2 projekta „Ecofriendly worker 1.0”, Nr. 2021-1-PL01-KA210-VET-000032894 sanāksme, kurā tika izskatīts izstrādātais ziņojums un tajā ietvertie “Zaļās”

Prakses iespējas a/s ”Sadales tīkls” 

6. septembrī TIC viesojās AS “Sadales tīkls” personāla vadītāja Linda Bernharde un tehnikuma absolvents, elektroietaišu ekspluatācijas inženieris Guntis Puriņš. Viņi pastāstīja par prakses iespējām uzņēmumā

Mācību ekskursija uzņēmumā SIA „DSV Transport” 

2023.gada 20.septembrī  Rīgas Valsts tehnikuma Komercdarbības nodaļas izglītības programmas “Loģistika” GL2 grupas izglītojamie, kopā ar profesionālo priekšmetu skolotāju Andreju Andmani un grupas audzinātāju Ilzi Rudaku, devās