+371 67324146

Latvijas Republikas Proklamēšanas dienai veltīts pasākums

Katru gadu rudens lapu zeltā un veļu laika miglas vālos Latvijā atnāk novembris. Laiks, kad katra latvieša mājā tiek iedegtas sveces aizgājušajiem un Brīvības cīņās kritušajiem, laiks, kad pateicamies senčiem par savu valsti un sīvās cīņās izcīnīto brīvību. Atceramies, ka neviens mums Latviju neuzdāvināja un ka mūsu nākotnes vārdā daudzi tūkstoši latviešu ziedoja savas dzīvības. 

Rīgas Valsts tehnikuma kolektīvs 2023. gada 16. novembrī atzīmēja Latvijas Republikas proklamēšanas 105. gadadienu, kad jau no agra rīta ikviens varēja uzrakstīt savu novēlējumu Latvijai, bet pēcpusdienā noritēja svinīgs pasākums, kuru ar pedagogu līdzdalību bija sagatavojusi un vadīja Audzēkņu pašpārvalde. 

Svētku svinīgo un pacilājošo atmosfēru izbaudīja gan pedagogi, gan audzēkņi. Pasākuma laikā ikviens klātesošais varēja padomāt par Latvijas nozīmi savā dzīvē, par Latvijas vietu paša sirdī, par to, ka savu visskaistāko zemi Dievs patiešām reiz dāvājis mums – latviešiem. 

Paldies par svētku sajūtu Rīgas Valsts tehnikuma Audzēkņu pašpārvaldes dalībniekiem Kristiānai Purlicai, Evisai Baško, Evijai Priedei, Justīnei Lavrentjevai, Robertam Paulam Rozenvaldam, Sidnijam Jurcikam, Markusam Rozenbergam, Edijam Aizgirēvičam, Aigaram Cīrulim, Gustavam Jēkabam Zemem, Kristiānam Kokaram un Robertam Šaļnovam, kā arī atbalsta grupai – Audzēkņu pašpārvaldes koordinatorei Ilonai Šnikvaldei, skolotājiem Baibai Vītolai, Mārim Lasmanim, Ievai Dorilai, Aīdai Vanagai, saimniecei Indrai Slokai un skaisto ziedu kompozīciju autorei Elitai Loginai.

Svētki paiet, bet atmiņā mums paliks pasākumā izskanējušie vārdi  – “latvietis nekad nebūs kosmopolīts, jo viņam ir Latvija, un, ja Latvijas nav ilgi, tad latvieša dvēsele var arī noasiņot”. 

Par mūsu zemi – Latviju!

Dalīties

Jaunākās publikācijas

Latvijas Meža dienas 2024

Ideja brīvdienām! Piektdien un sestdien kopā ar ģimeni un draugiem dodies uz meža festivālu Latvijas Meža dienas 2023. Piedalies izzinošās un izklaidējošās aktivitātēs – būs