+371 67324146

Karjeras nedēļa 2023

Karjeras nedēļa ir pasākumu cikls jauniešiem, kuras mērķis ir mērķi aktualizēt savlaicīgas un apzinātas tālākās izglītības un karjeras izvēles nozīmi veiksmīgas profesionālās dzīves veidošanā. Katru gadu Karjeras nedēļa veltīta citam tematam (piemēram, informācijas un komunikācijas tehnoloģiju (IKT) nozares iepazīšanai, uzņēmējspēju izzināšanai, u.c.). Šogad Karjeras nedēļa tika organizēta jau 11. reizi.

Šogad Karjeras nedēļā ar nosaukumu “Tavs prasmju portfelis” tika akcentēta prasmju pilnveide. Rīgas Valsts tehnikums viesojās pie pamatskolēniem: Rīgas Baltmuižas pamatskolā un Rīgas 86.vidusskolā, lai iepazīstinātu 8., 9. klašu skolēnus ar profesionālās izglītības iespējām. Skolēni saņēma atbildes, no tehnikuma karjeras konsultantes Solveigas Keisteres, uz jautājumiem: kur visagrāk var iegūt profesionālās prasmes?, kādas specifiskās prasmes nepieciešamas darbam un profesijai? u.c. Svarīga sadarbības ar vispārizglītojošajām skolām sekmēšana, lai savlaicīgi informētu pamatskolēnus, ko var darīt jau skolas laikā, lai izkoptu nepieciešamās prasmes.

Tāpat Karjeras nedēļas ietvaros notika izglītojošs pasākums – pirmais Latvijas skolēnu IT eksāmens – kas ļāva jauniešiem gan pārbaudīt savas zināšanas, gan iemācīties ko jaunu uzdevumu pildīšanas laikā. Savos iespaidos par eksāmena norisi dalās tehnikuma datorikas nodaļas 4.kursa audzēknis Alberts Liepiņš: “Eksāmena pirmā daļa ir paveikta, manuprāt, veiksmīgi un šobrīd strādāju pie  2. daļas praktiskā uzdevuma, veidojot web aplikāciju”.

Savukārt, tehnikuma karjeras izglītības centrā tika atklāta izstāde ar infografikām par profesionālās izglītības programmām nozaru rāmjos – jauniešu informēšanai.

Eiropas Komisija 2023. gadu ir pasludinājusi par Eiropas Prasmju gadu (European Year of Skills), un Latvijā to koordinē VIAA. Arī Karjeras nedēļa ir daļa no Eiropas Prasmju gada pasākumiem. Komunikācijā papildus mirkļbirkai #KarjerasNedēļa vēlams lietot arī mirkļbirkas: #EuropeanYearOfSkills ; #EYS.

Vairāk par Eiropas Prasmju gadu: https://www.viaa.gov.lv/lv/eiropas-prasmju-gads

Dalīties

Jaunākās publikācijas

Latvijas Meža dienas 2024

Ideja brīvdienām! Piektdien un sestdien kopā ar ģimeni un draugiem dodies uz meža festivālu Latvijas Meža dienas 2023. Piedalies izzinošās un izklaidējošās aktivitātēs – būs