+371 67324146

Ernsta Johana Glika ozols iestādīts!

2022. gada 16. maijā Tehnoloģiju un inovāciju centrā Dārzciema ielā 70 pēc Rīgas Valsts tehnikuma absolventa,  Rīgas Doma dekāna Elija Godiņa kunga  iniciatīvas  notika Ernsta Johana Glika ozola stādīšana. Pasākums tika saistīts gan ar reformācijas kustības 500 gadu jubileju, gan arī ar Bībeles izdošanas latviešu valodā 333. gadskārtu.

          E. J. Gliks 17. gadsimta beigās Alūksnē kalpoja par mācītāju un, pabeidzot tulkot Jauno derību un Veco derību, iestādīja divus ozolus, kuri tur zaļo joprojām. Gliks ir piedalījies trīs skolu dibināšanā Alūksnē, Apē un Zeltiņos, tā pasvītrojot izglītības nozīmi nācijas apgaismībā. Rīgas Valsts tehnikumā iestādītais ozols ir izaudzēts no ozolzīles, kas nākusi no E. J. Glika stādītā ozola. Tādējādi, Rīgas Valsts tehnikumā iestādītais ozols simboliski saistīs E. J. Glika paustās apgaismības idejas ar to realizāciju mūsdienās un turpmākā nākotnē tehnikumā.

Pasākumu atklāja jauniešu improvizēts uzvedums par Bībeli un par Ernstu Johanu Gliku. Dekāns Elijs Godiņa kungs aicināja klātesošos atvērt un izlasīt kādu nodaļu Ernsta Glika latviski tulkotajā Bībelē, tā iedrošinot jauniešus iepazīt garīgās vērtības. Tehnikuma direktore Dagnija Vanaga vēlreiz akcentēja garīgās vērtībās balstītas izglītības nozīmi gan pagātnē, gan mūsdienās, gan arī nākotnē. Ozola iestādīšana tehnikuma Tehnoloģiju un inovāciju centrā sasaucas arī ar Rīgas Valsts tehnikuma himnas “Latviju mīlot un piepildot” vārdiem: Es vēlos būt, es vēlos būt Ozols dzimtajā zemē, Es vēlos būt, es vēlos būt Zobens Pērkonam rokā!…”

Dalīties

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Jaunākās publikācijas

KARJERAS NEDĒĻA AUTO NODAĻĀ

No 21.novembra līdz 25. novembrim Auto nodaļā, sadarbībā ar nozares darba devējiem, tika organizēti karjeras pasākumi visu kursu studentiem, lai iepazīstinātu tehnikuma audzēkņus ar profesijas

Komentē & Jautā