+371 67324146

Aivars Hermanis programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros Rīgas Valsts tehnikumā

2022. gada 11. oktobrī  programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros tehnikumā ar diviem koncertiem “Par mūziku, cilvēku un Latviju. Stāsti un mūzika ar Aivaru Hermani” viesojās leģendārais un joprojām populārais ģitārists, komponists, producents un lektors Aivars Hermanis. Koncerti bija labi apmeklēti, un ikvienam no audzēkņiem – koncerta klausītājiem – bija iespēja dziedāt vai dungot līdzi populāras melodijas no Latvijas estrādes mūzikas vēstures zelta fonda, kā arī pasaulslavenu komponistu skaņdarbus. Kopā ar Aivaru Hermani uzstājās arī viņa kolēģis – ģitārists un dziedātājs Vjačeslavs Mitrohins.  Pirmo koncertu apmeklēja GK2-2; ET3;M1; G3; A1-1; GK3; M4; G4 un GK1 grupu audzēkņi, bet otro ATK2;B1;GL2-1;GL3-1;GL3-2 un G1 grupu audzēkņi.

Jau pirms koncerta apmeklēšanas tehnikuma audzēkņi varēja plašāk iepazīties ar mākslinieka dzīves gājumu un laikmetu raksturojošām melodijām. Koncerta laikā tehnikuma audzēkņiem bija iespēja ieklausīties mūziķa A. Hermaņa pārdomās par savas profesionālās un personiskās dzīves izaicinājumiem, uzvarām un zaudējumiem un uz brīdi nonākt laikā, kad  20.gadsimta 70. un 80. gadu Latvijā attīstījās populārā estrādes mūzika, kā arī izzināt mūziķu lomu Latvijas neatkarības atjaunošanas procesā un šodien.  Pēc koncerta audzēkņi tika iesaistīti profesionālā aktivitātē, un topošajiem grāmatvežiem skolotājs Oto Ābrams Kristiāns bija sagatavojis uzdevumu – izveidot tāmi par koncerta izdevumiem, kas tika radoši paveikts.

Šis bija patīkami un vērtīgi pavadīts laiks kopā ar pazīstamiem Latvijas māksliniekiem un iespēja mirkli apstāties un padomāt par mūziku, cilvēkiem, Latviju un savu vietu un nozīmīgumu šajā pasaulē.

Dalīties

Jaunākās publikācijas

Mācību ekskursija uz SIA GETLIŅI EKO

Komercdarbības nodaļas vidējās profesionālās izglītības programmu „Komercdarbinieks” GK1 grupas audzēkņi un “Loģistikas darbinieks” GL3-2 grupas audzēkņi šī gada 17. aprīlī devās mācību ekskursijā uz SIA

Dalība konkursā “Learn, Know, Do, Can, Show”

Šī gada 27. martā Komercdarbības nodaļas GK3-1 grupas izglītojamā Annija Zelča piedalījās 3. starptautiskajā profesionālās izglītības audzēkņu  konkursā “Learn, Know, Do, Can, Show”, kurš norisinājās Rīgas Tūrisma un