+371 67324146

11.novembris – Lāčplēša diena

Ir atkal novembra vidus,
Un laiku pieminam mēs,
Kad cauri tumsai, pret rītu
Bij’ piedzimt Latvijai lemts.

Lāčplēša diena – plaši svinēta, Latvijas brīvības cīņu un cīnītāju piemiņas diena

Ar šo datumu, 11.novembri, aizsākās Patriotu nedēļas pasākumi PIKC Rīgas Valsts tehnikumā, kad īpaši atceramies un godinām visus, kuri izcīnījuši neatkarīgu Latvijas valsti.

Daļai tehnikuma jauniešu 11.novembra rīts sākās ar kopīgu video reportāžas vērošanu, par Lāčplēša Kara ordeņa vēsturi un Lāčplēšu dienas tradīcijām, ko piedāvāja Latvijas Nacionālais Vēstures muzejs.

Tad, spītējot laikapstākļiem, jaunieši un pedagogi, ar saulainu un patriotisku noskaņojumu, devās uz Brāļu kapiem, lai godinātu Latvijas brīvības cīnītājus, noliekot sveces pie strēlnieku atdusas vietām, klausoties priekšmetu skolotāju stāstījumā, par šo dienu notikumiem Latvijas vēsturē. Jauniešiem bija iespēja vērot, kā Valsts prezidents Egils Levits, Saeimas priekšsēdētājs Edvards Smiltēns, Ministru prezidents Krišjānis Kariņš, Nacionālo bruņoto spēku komandieris Leonīds Kalniņš un citas valsts augstākās amatpersonas, nolika vainagus Rīgas Brāļu kapos pie Mūžīgās uguns.

Dienas turpinājumā daudzi PIKC Rīgas Valsts tehnikuma audzēkņi un pasniedzēji izmantoja iespēju apmeklēt Latvijas Kara muzeju, padziļinot jauniešu zināšanas Latvijas vēsturē.

Dalīties

Jaunākās publikācijas