+371 67324146

Satiksmes ministrs Tālis Linkaits viesojās Rīgas Valsts tehnikumā

Karjera transporta nozarē sniedz plašas iespējas, un nozares uzņēmumi gaida savās rindās jaunus, kvalificētus un aizrautīgus jomas speciālistus, īpaši aktuāla mūsdienīgi izglītotu kadru piesaiste tuvākajos gados būs dzelzceļa nozarē – tā piektdien, 18. februārī, viesojoties Rīgas Valsts tehnikumā pauda satiksmes ministrs Tālis Linkaits.

Ministrs ar tehnikuma direktori Dagniju Vanagu, mācībspēkiem un audzēkņiem pārrunāja izglītības kvalitātes nodrošināšanu un jauniešu piesaisti transporta nozarē svarīgu profesiju apguvei, tajā skaitā nepieciešamajām nākotnes profesijām dzelzceļa jomā.

Vizītes iesākumā Dagnija Vanaga iepazīstināja ministru ar pēdējos gados veiktajām investīcijām tehnikumā. Direktore šajā kontekstā īpaši izcēla mācību vides modernizēšanu un jauna aprīkojuma uzstādīšanu RVT Tehnoloģiju un inovāciju centrā. Dzelzceļa nodaļā tiek veicināta sadarbība ar darba devējiem, ir izveidota jauna izglītības programma, tiek aktīvi strādāts pie esošo izglītības programmu aktualizēšanas. Dzelzceļa nodaļas vadītājs Guntis Innuss ministru iepazīstināja ar dažādiem aspektiem gan audzēkņu prakses nodrošināšanā, gan arī tālākas sadarbības perspektīvā saistībā ar nozares darba devējiem. Pieaugušo izglītības metodiķis Guntars Loba akcentēja pieaugušo izglītības nozīmi mūsdienās un aicināja ministru uz ciešāku sadarbību dzelzceļa nozares nākotnes perspektīvu aktualizēšanā jau šodien.

Tiekoties ar izglītības iestādes audzēkņiem, T. Linkaits norādīja, ka dzelzceļš visā Eiropā tiek attīstīts kā videi draudzīgs transporta veids gan pasažieru, gan kravu pārvadājumiem. “Arī Latvijā dzelzceļa nozare mainās un modernizējas, taču, lai tas notiktu veiksmīgi un atbilstoši mūsdienu tehnoloģiju vajadzībām, ir nepieciešami labi un jaunajam pieprasījumam atbilstoši nozares eksperti un speciālisti,” sacīja ministrs.

Tālis Linkaits Rīgas Valsts tehnikuma audzēkņus un mācību spēkus iepazīstināja ar satiksmes nozares attīstības perspektīvu tuvākā un tālākā nākotnē. Ir plānots ne tikai izbūvēt automašīnu ātrgaitas šoseju posmus, bet arī attīstīt dzelzceļa transportu.

Dzelzceļa jomā jau pašlaik un tuvākajos gados paredzētas ievērojamas investīcijas infrastruktūrā, piemēram, būvējot “Rail Baltica” līniju un modernizējot esošo dzelzceļa sistēmu, gan pasažieru satiksmē izmantojot jaunos elektrovilcienus un ar 2026. gadu arī bateriju vilcienus. “Rail Baltica” izveides kontekstā jau no 2025. gada būs nepieciešami tehniķi infrastruktūras pārvaldībai – sliežu ceļu, elektrifikācijas, signalizācijas un radiosakaru sistēmu ekspluatācijai un apkopei.

Jauni, labi izglītoti darbinieki būs vajadzīgi ne tikai jaunās “Rail Baltica” līnijas un jauna ritošā sastāva ekspluatācijai. Šī vajadzība ir jau tagad – jaunās Eiropas platuma dzelzceļa līnijas projektēšanas un būvniecības laikā, transporta plānošanas, modelēšanas, jauno tehnoloģiju un sistēmu projektēšanā un ieviešanā.

Ministrs vizītes laikā iepazinās ar Rīgas Valsts tehnikuma tehnoloģiju un inovāciju centra piedāvātajām iespējām tehnisko jomu profesiju apguvē un atzinīgi izteicās par izglītības iestādes piedāvātajām mūsdienīgajām tehnoloģiskajām iespējām topošo lokomotīvju tehniķu, dispečeru, sliežu tehniķu un citu profesiju speciālistu izglītošanā.

Pedagogs karjeras konsultants Solveiga Keistere pauda gandarījumu par tikšanos ar T. Linkaitu, jo ministrs izteica vēlmi rast iespēju apmeklēt Rīgas Valsts tehnikumu karjeras dienu pasākumu ietvaros.

“Izglītotu speciālistu pienesums ilgtspējīgas transporta sistēmas attīstībai Latvijā ir ļoti nozīmīgs, tajā skaitā, lai veidotu jaunu, modernu, telpā un sabiedrībā iekļaujošos dzelzceļa sistēmu,” noslēgumā piebilda T. Linkaits.

Ministra vizīte Rīgas Valsts tehnikumā apliecināja ne tikai ministra un visas nozares ieinteresētību jauno speciālistu kvalitatīvā izglītošanā, bet sniedz arī jaunas iespējas tālākas sadarbības veicināšanā, lai mūsu kopējais darbs, kas vērsts uz nākotni, vainagotos ar jaunu kompetentu speciālistu pievienošanos transporta nozarei, kuras veiksmīga funkcionēšana ir tik nozīmīga tautsaimniecības attīstībā.

Dalīties

Jaunākās publikācijas

Konkursa ”Young Car Mechanic 2023” fināls

2022.gada 3.martā Rīgā, BT1 izstāžu centrā, satikās 66 spēcīgākie Latvijas jaunie automehāniķi, no 17 dažādām Latvijas profesionālās izglītības iestādēm, lai cīnītos par vietu ”Intercar Latvija”