+371 67324146

Rīgas Valsts tehnikuma jaunieši un pedagogi piedalās Latvijas mēroga IT prakšu pārvaldības risinājuma izstrādē.

Rīgas Valsts tehnikuma audzēkņu un pasniedzēju radītā platforma Edy365.com nodrošina pilnu prakses servisu, sākot no centralizētas prakses vietas meklēšanas līdz pat ikdienas praktisko darbu kontrolei un automatizētām prakšu atskaitēm, kuras līdz šim bija veidojamas manuāli. Platforma Edy365.com ir publiski pieejama kopš pagājušā gada septembra un tā jau nodrošina e-praksi 15 izglītības iestādēs un vairāk nekā 500 uzņēmumos, kas ir ļoti labs rādītājs. Tas nozīmē, ka šai platformai ik mēnesi pievienojas vismaz 2 izglītības iestādes un gandrīz 70 uzņēmumu.

Edy365.com jeb e-prakse palīdz praktikantiem atrast piemērotākos uzņēmumus un pasaka skaidru “Nē” papīra dienasgrāmatām un atskaitēm. Risinājums ir ļoti piemērots ne tikai pašiem prakses ņēmējiem, bet arī uzņēmumiem, kuriem ir aktuāla jaunu darbinieku piesaistīšana gan pastāvīgam darbam, gan arī dažādu noteikta termiņa darbu veikšanai.

Galvenie ieguvumi uzņēmumiem ir tādi, ka šajā digitālajā prakses platformā:

  • var centralizēti meklēt un pārvaldīt visus uzņēmuma praktikantus no daudzām izglītības iestādēm;
  • tiek atceltas papīra prakses grāmatiņas – viss notiek platformas e-dienasgrāmatā;
  • visas nepieciešamās atskaites (ieskaitot projekta prakses), tiek ģenerētas automātiski, līdz ar to uzņēmums var vairāk pievērsties konkrētiem prakses veicējiem un turpināt attīstīt biznesu. 

Rīgas Valsts tehnikuma skolotājs un viens no uzņēmuma dibinātājiem Oskars Putniņš apgalvo, ka: “Praktikanti ir mūsu nākotne un darba praksēm ir jānotiek pēc iespējas kvalitatīvāk. Mēs neviens nevēlamies doties pie zobārsta vai automehāniķa, kurš praksē neko nav darījis! Tieši tādēļ risinājums ir būvēts kā tilts starp uzņēmējiem, izglītības iestādēm un praktikantiem.” Savukārt, Rīgas Valsts tehnikuma absolvents Kristaps Druva, kurš arī piedalījās platformas izstrādē, uzsver: “Jaunieši nezin savas iespējas. Bieži vien viņi praksi meklē pie pazīstamiem vai arī tā tiek “piespēlēta” no izglītības iestādes puses. Diemžēl šādi jauniešiem nav iespējas izvēlēties sev piemērotāko prakses vietu ar lielāko pievienoto vērtību nākotnes karjerai.”

Digitālajai platformai ir radušies daudz draugu un atbalstītāju, taču te īpaši izceļama būtu Latvijas Darba devēju konfederācija, kura platformas tapšanā sniegusi neatsveramu atbalstu un pienesumu.

Dalīties

Jaunākās publikācijas

Konkursa ”Young Car Mechanic 2023” fināls

2022.gada 3.martā Rīgā, BT1 izstāžu centrā, satikās 66 spēcīgākie Latvijas jaunie automehāniķi, no 17 dažādām Latvijas profesionālās izglītības iestādēm, lai cīnītos par vietu ”Intercar Latvija”