+371 67324146

PIKC “Rīgas Valsts tehnikums” Gustava Vanaga balvas pasākums un konkurss “Videi draudzīgāk domājošais Ķīmijas tehnoloģijas nodaļas audzēknis.”

PIKC “Rīgas Valsts tehnikums” katru gadu labākajam Ķīmijas tehnoloģijas nodaļas audzēknim par izciliem sasniegumiem mācību darbā tiek piešķirta prestižā Latvijas ķīmiķa Gustava Vanaga stipendija. Līdz šim šo stipendiju ir saņēmuši RVT izcilnieki – Ivo Kupins, Igors Sivačovs, Anna Rebezova, Kristina Puzane, Raivo Ališausks, Dajana Radominova, Lorenzo Terllizi un Aleksandrs Semjonovs.

Šogad, 2022. gada 26. aprīlī izcilā latviešu ķīmiķa Gustava Vanaga stipendija tika piešķirta S3 grupas audzēknei Valerijai Krušinskai. PIKC RVT direktore Dagnija Vanaga, kura ir šīs balvas aizsācēja un iniciatore, pasākumā pastāstīja par Gustava Vanaga stipendijas rašanās vēsturi, kā arī sniedza īsu ieskatu biogrāfijā.

Pasākuma laikā notika konkurss “Videi draudzīgāk domājošais ķīmijas tehnoloģijas audzēknis”, kurā piedalījās Ķīmijas tehnoloģijas nodaļas S1, S2, S3 grupu audzēkņi. Kahoot vidē, atbildot uz speciāli sagatavotajiem jautājumiem, tika noskaidrots videi draudzīgāk domājošais ķīmijas tehnoloģijas audzēknis. Dalībnieki sparīgi piedalījās, meklējot pareizās atbildes, un sīvā konkurencē godalgotās vietas un balvas ieguva:

1.vieta – Kārlis Butkevičs;

2.vieta – Ksenija Moskvina;

3.vieta – Valerija Krušinska.

Paldies direktorei Dagnijai Vanagai par šīs stipendijas aizsākšanu un turpināšanu, Guntaram Bernātam par balvas pasniegšanas mirkļu iemūžināšanu un audzinātājām Ilzei Holstei, Imantai Brūverei, Madarai Pētersonei un audzēkņiem par dalību pasākumā un konkursā.

Rakstu sagatavoja Madara Pētersone.

Dalīties

Jaunākās publikācijas