PIKC Rigas Valsts tehnikums

Rīgas Valsts tehnikums

Profesionālās izglītības kompetences centrs

2020. gada 6. februārī Komercdarbības nodaļas GK3-1 grupai notika mācību procesā integrētas karjeras atbalsta nodarbības, kurās lektori ar klausītājiem bija viena vecuma, toties jau ar vērā ņemamu komerciālo pieredzi.

Lektori, divi 12. klases izglītojamie – Dāvids Gailītis no Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijas un Oskars Grava no Rīgas Valsts 2. ģimnāzijas. Abus jauniešus vieno kopīga un mērķtiecīga darbošanās biznesa jomā ar vairāku gadu pieredzi nopietnu Skolēnu mācību uzņēmumu (SMU) izveidošanā.

Jaunie lektori RVT audzēkņus iepazīstināja ar tīkla mārketingu, izklāstot par sava izveidotā uzņēmuma pirmsākumiem un šā brīža darbošanos, par savu aizraušanos, iesaistoties organizācijā “MyWorld”, par aktivitātēm un ieguvumiem pasākumos JAL Līderu Skola, JAL Unlocked 2019.

Lektori atzina, ka viņu izaugsmē liela nozīme bija regulāriem un mērķtiecīgiem “Ēnu dienu” apmeklējumiem, tiekoties un komunicējot ar personībām, mentoriem un koučiem, kas palīdz dzīvē attīstīt un sasniegt karjeras mērķus. Jaunieši iesaka sportot, lasīt Robina S. Šarmas iedvesmojošās grāmatas, viņi atzina, ka galvenais, lai ir vēlme katram pašam būt aktīvam, izvirzīt mērķus, izmantot katru iespēju, lai piepildītu tos un virzītos tālāk.

 

 

Sagatavoja:

PIKC RVT Pedagogs karjeras konsultants

Ineta Maļinovska

 

Latvijas Reitingi