PIKC Rigas Valsts tehnikums

Rīgas Valsts tehnikums

Profesionālās izglītības kompetences centrs

12. februārī visā Latvijā norisinājās lielākās izglītības organizācijas Junior Achievement Latvia (JA Latvia) organizētais karjeras izglītības pasākums skolu jauniešiem ĒNU DIENA.
Tehnikuma jaunieši šogad devās mērķtiecīgi ēnot uzņēmumus, kuri saistīti ar izvēlēto profesiju, tādējādi, plānojot savu karjeras attīstības ceļu.
Drukas un mediju tehnoloģiju nodaļas N-1 grupas audzēknes Patrīcija Priedīte un Madara Annija Volodkeviča ēnot devās uz  SIA “Ulme Advert” pilna servisa mārketinga aģentūru, lai uzzinātu, kādam ir jābūt jaunietim, lai varētu strādāt grafiskā dizainera profesijā. Pēc “Ēnu dienas” jaunietes nonāca pie secinājumiem, kas ir svarīgi šajā profesijā, proti:
•  spēt saplānot savu darba laiku un grafiku;
•  radīt unikālus projektus un darbus savam klientam;
•  BŪT RADOŠAM!!!;
•  būt gatavam pieņemt izaicinājumus un izveidot
klienta prasīto no nulles;
•  gribēt mācīties un būt mācāmam;
•  iedvesmot sevi un citus, lai neieslīgtu rutīnā;
•  sekot līdzi modes tendencēm un vispārējiem notikumiem;
•  būt unikālam un spēt sadarboties ar citiem,
jo tas ir KOMANDAS  darbs!
B4 grupas audzēkne Sindija Zimba: “Ēnu diena ir lielisks mācību avots, kur guvu jaunas zināšanas par pārdošanas daļas vadītāja darba ikdienu. Ēnu devējs iepazīstināja ar savu profesiju, saviem kolēģiem, kas pastāstīja, kā labāk iepazīt klientu un to, kas viņiem vislabāk ir vajadzīgs un ko tieši viņiem piedāvāt. Ēnošanas laikā apskatījām SIA “LMT” ēku. Kopumā Ēnu diena šogad bija izdevusies un noteikti arī nākamgad piedalīšos.”
Šogad PIKC "Rīgas Valsts tehnikums" arī piedalījās kā ēnu devējs 2 profesijās: programmētājs pie Normunda Paudera un izglītības psihologs pie Zaigas Kriķes. Tehnikuma psiholoģe pēc šīs dienas veltīja atzinīgus vārdus par jauniešiem – ēnām, kuri bija ieinteresēti psihologa darba ikdienā, ieradās savlaicīgi, uzdeva jautājumus, kopīgi piedalījās komunikācijas stundā un konsultēja vienu tehnikuma pilngadīgu jaunieti.
“Ēnu dienas” mērķis ir veicināt skolēnu izglītības satura sasaisti ar reālo dzīvi, palīdzot skolēniem mērķtiecīgi plānot savu karjeru, izdarīt izvēli par savu nākotnes profesiju un atbilstoši sagatavoties darba tirgum. Darba devējiem, savukārt, tā ir laba iespēja veidot sava uzņēmuma atpazīstamību un piesaistīt nākamos kolēģus, tāpēc šī tradīcija jāturpina un jāattīsta.
 
 

Latvijas Reitingi