PIKC Rigas Valsts tehnikums

Rīgas Valsts tehnikums

Profesionālās izglītības kompetences centrs

Tehnikuma aktu zāle 30.janvārī notika karjeras attīstības atbalsta pasākums 2. kursa audzēkņiem „RVT profesiju čempionāts”, lai stiprinātu audzēkņu piederību tehnikumam un savsatarpēji labāk iepazītu apgūstamās profesijas.

Uz pasākumu jaunieši gatavoja mājas darbus – planšetes, kurās radoši attēloja savu redzējumu par apgūstamo profesiju, tās saturu, to kāda izskatās profesijas darba diena, pielietojamie instrumenti/aprīkojums, individuālie aizsardzības līdzekļi, kur var turpināt mācīties pēc tehnikuma absolvēšanas un kādas ir darba iespējas nākotnē.

Pasākumā komandas sacentās Kahoot vietnē veidotajā erudīcijas spēlē, atbildot uz dažādiem jautājumiem par tehnikumā apgūstamajām profesijām, kurā jauniešiem palīdzēja zināšanas, erudīcija un arī veiksme.

Ar projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” atbalstu pasākuma laikā jauniešus iedvesmoja ētera personība, radio Pieci.lv didžejs un labdarības maratona “Dod pieci” dalībnieks – Magnuss Eriņš – par jauniešiem aktuālām tēmām –dzīvi, mūziku, par viņa radio karjeras pirmsākumiem, par to kā jauniešiem sevi motivēt: “Esat ielikuši jau lielus pamatus savā izvēlētajā dzīves ceļā – jūs iegūsiet profesiju. Man ir milzīgs prieks, ka Latvijā ir tādi cilvēki kā jūs. Jūs mācēsiet darīt tik daudzas lietas, un man būs jāmaksā, lai jūs izdariet tās lietas priekš manis, ko es nekad nemācēšu izdarīt. Esiet laimīgi un tas ir pats svarīgākais!”

Šogad 1.,2.vietu izcīnīja Drukas un mediju nodaļas audzēkņi, bet 3.vietu ieguva Dzelceļa nodaļas komanda.

Latvijas Reitingi