PIKC Rigas Valsts tehnikums

Rīgas Valsts tehnikums

Profesionālās izglītības kompetences centrs

2019. gada 16. maijā PIKC RVT Laidzes teritoriālajā struktūrvienībā notika karjeras atbalsta pasākums Laidze EXPO, kurā izglītojamie izvērtēja savus iekšējos resursus mērķa sasniegšanai savas karjeras veidošanā. Pirmajā daļā audzēkņi tikās ar lektori Vitu Brakovsku, lai izzinātu savus iekšējos resursus karjeras veidošanā lekcijā „Laimes lācis mīt mūsos pašos”. Audzēkņi lekcijas laikā nostiprināja zināšanas sludinājuma un motivācijas vēstules rakstīšanā, lai veiksmīgāk varētu konkurēt darba tirgū, kā arī uzzināja veiksmīgas darba intervijas knifus.

 

Otrajā daļā audzēkņi devās uz vietējiem uzņēmumiem Laidzē, lai uzzināt šo uzņēmumu attīstības veiksmes stāstu. Uzņēmuma „Ingrid D” kopš tā dibināšanas galvenie darbības virzieni ir kokapstrāde un meža, dārza, elektroinstrumentu un nu jau arī mājsaimniecības preču tirdzniecība. Pārstāvis iepazīstināja ar uzņēmumā esošo profesiju pārstāvjiem, pastāstīja par to, kādas prasmes un iemaņas ir nepieciešamas esošajiem darbiniekiem, kā arī kas tiek ņemts vērā, kad tiek meklēti darbinieki. Jaunieši tika iepazīstināti ar iespējām kāpt pa karjeras kāpnēm uzņēmumā.

Nākamais uzņēmums, ko izglītojamie apmeklēja, bija „Green Hive”, kas nodarbojas ar medus, sulas un sīrupu ražošanu. Īpašnieks iepazīstināja ar uzņēmuma izaugsmi un pastāstīja par darbinieku kvalifikāciju uzņēmumā, kā arī iepazīstināja ar darbinieku profesijām. No uzņēmuma īpašnieka puses neizpalika stāstījums par to kā izvirzīt mērķus, lai uzņēmums gūtu peļņu.

Paldies par atsaucību uzņēmuma „Ingrid D” un „Green Hive” pārstāvjiem par to, ka iepazīstināja un iedvesmoja audzēkņus nebaidīties izvirzīt mērķi un un sapņot par to, lai varētu kļūt par veiksmīgu uzņēmēju.

 
PKK Arita Andendorfa

Latvijas Reitingi