PIKC Rigas Valsts tehnikums

Rīgas Valsts tehnikums

Profesionālās izglītības kompetences centrs

No 14. līdz 18. oktobrim PIKC Rīgas Valsts tehnikumā norisinājās ikgadējā Karjeras nedēļa, kas šogad visā valstī tika aizvadīta ar saukli “Ielogojies nākotnē!”, rosinot jauniešus apzināties straujās izmaiņas tehnoloģijās, sabiedrībā un vidē.

 

 

Karjeras nedēļas laikā PIKC Rīgas Valsts tehnikuma audzēkņiem bija iespēja tikties un piedalīties aizraujošā diskusijās ar pārstāvjiem no Prakse.lv, Akadēmiskās informācijas centra, SIA “BITE Latvija”, Starptautiskā konsultāciju centra “KALBA”, VAS “Latvijas Dzelzceļš”. Pasākumu laikā audzēkņi varēja uzzināt, kā veidot, CV un motivācijas vēstuli, kā atlasīt piemērotākās vakances un pasniegt sevi darba intervijā, lai būtu pievilcīgs nākotnes darba devējam.

Karjeras nedēļas ietvaros PIKC Rīgas Valsts tehnikuma praktisko mācību centru apmaklēja vispārizglītojošo skolu audzēkņi no Rīgas 64. vidusskolas un Rīgas Igauņu pamatskolas, lai iepazītos ar profesijām, kādas tiek piedāvātas tehnikumā un kādus pulciņus iespējams apmeklēt, lai rosinātu interesi par pareizo nākotnes profesijas izvēli. Skolēni uzzināja kādas prasmes un iemaņas nepieciešamas attīstīt, lai veiksmīgāk varētu pilnveidot savas zināšanas, mācoties tehnikumā, kā arī iepazinās ar mācībspēkiem, devās ekskursijā pa praktisko mācību centru, vēroja audzēkņu darbus. Skolēniem tika piedāvātas praktiskas nodarbības Drukas un mēdiju tehnoloģiju nodaļā meistardarbnīcā, izgatavojot ar karstspiedes tehnoloģiju Ziemassvētku kartiņas.

Karjeras nedēļas noslēgumā Starptautiskā konsultāciju centra “KALBA” pārstāvis Marks Aleksandrs Krontāls stāstīja audzēkņiem par to kā veikt izvēli – atrast sevi. Mīti un patiesības par karjeras izvēles veikšanu. Par iespējām mācīties un studēt dažādās valstu augstskolās. Kādas iestāšanās prasības, dokumentācija nepieciešama. Par stipendijām un pieejamo finansējumu dažādas valstu augstskolās.

Savukārt, Krāslavas teritoriālās struktūrvienības 3.kursa audzēkņi Karjeras nedēļā filmēja darba intervijas simulāciju ar iespējamo darba devēju, kurām sekoja grupu darbs ar mērķi pēc video noskatīšanās diskutēt par darba intervijas veiksmīgiem un neveikliem momentiem. Audzēkņi patstāvīgi, izmantojot Interneta resursus, meklēja potenciālo darba devēju, noskaidrojot un apkopojot informāciju par daba vietas ģeogrāfisko atrašanos, darba vidi un profesijas specifiku, darba pienākumiem, samaksu, sociālajām garantijām un profesionālas izaugsmes iespējām. Paralēli šīm aktivitātēm Krāslavas teritoriālās struktūrvienības 1. – 3.kursa audzēkņiem notika tikšanās ar policijas darbinieku – Krāslavas RPP KPB 2. nodaļas 1. iecirkņa inspektoru Aināru Tračumu, kurš ar prezentācijas palīdzību un stāstījumu iepazīstināja audzēkņus ar izglītošanas iespējām, prasībām, profesijas specifisko vidi, komunikāciju, izaugsmi un pienākumu daudzveidību.

Latvijas Reitingi