PIKC Rigas Valsts tehnikums

Rīgas Valsts tehnikums

Profesionālās izglītības kompetences centrs

16. maijā PIKC RVT Laidzes teritoriālajā struktūrvienībā notika karjeras atbalsta pasākums Laidze EXPO, kurā izglītojamie izvērtēja savus iekšējos resursus mērķa sasniegšanai savas karjeras veidošanā. Pirmajā daļā audzēkņi tikās ar lektori Vitu Brakovsku, lai izzinātu savus iekšējos resursus karjeras veidošanā lekcijā „Laimes lācis mīt mūsos pašos”. Audzēkņi lekcijas laikā nostiprināja zināšanas sludinājuma un motivācijas vēstules rakstīšanā, lai veiksmīgāku varētu konkurēt darba tirgū. Uzzināja veiksmīgas darba intervijas knifus.

Otrajā daļā devās uz vietējiem uzņēmumiem Laidzē, lai uzzināt šo uzņēmumu attīstības veiksmes stāstu. Uzņēmums „Ingrid D” kopš uzņēmuma dibināšnas galvenie darbības virzieni ir kokapstrāde un meža, dārza un elektroinstrumentu un nu jau maisaimniecības preču tirzniecība. Pārstāvis iepazīstināja ar uzņēmuma esošo profesiju pārstāvjiem, pastāstīja par to, kādas prasmes un iemaņas ir nepieciešamas esošajiem darbiniekiem. Kas tiek ņemts vērā, kad tiek meklēti darbinieki. Kā iespējams kāpt pa karjeras kāpnēm uzņēmumā.

Nākamais uzņēmums, ko apmeklēja bija „Green Hive”, kas nodarbojas ar medus, sulas un sīrupu ražošanu. Īpašnieks iepazīstināja ar uzņēmuma izaugsmi. Pstāstīja par darbineku kvalifikāciju uzņēmumā. Iepazīstināja ar darbinieku profesijām. Pastāstīja kā izvirzīt mērķus, lai uzņēmums gūtu peļņu. Paldies par atsaucību uzņēmuma „Ingrid D” un „Green Hive” pārstāvjiem, par to ka iepazīstināja un iedvesmoja audzēkņus nebaidīties izvirzīt mērķi un un sapņot par to, lai varētu kļūt par veiksmīgu uzņēmēju.

PKK Arita Andendorfa

Latvijas Reitingi